Kuzhina e ditës

Ajo dikur ishte ylli i X-Files Ajo ende mahnit me bukurinë dhe klasin e saj. Ne e dimë se çfarë kozmetike përdor ajo

15views

Plakja në qendër të vëmendjes shpesh trajtohet në dy mënyra: Pranimi i linjave të holla ose vonimi i paraqitjes së tyre. Gjithnjë e më shumë gra në Hollywood thonë se kanë vendosur të përqafojnë moshën e tyre dhe të heqin dorë nga botoksi. Ylli i X-Files është një nga ato gra.

Gillian Anderson ishte kudo në vitet 1990 si agjentja speciale e FBI-së, Dana Scully në The X-Files.
Foto: shutterstock/Fred Duval

Gillian Anderson ishte kudo në vitet 1990 si agjentja speciale e FBI-së, Dana Scully në The X-Files. Ajo tani po ripërcakton yllësinë e saj me rolin e saj ikonik si Margaret Thatcher në The Crown, për të cilin fitoi Golden Globe 2021 për aktoren më të mirë dytësore në një serial. Në një intervistë të fundit me InStyle, ajo pohon se në moshën 52-vjeçare “nuk është dukur kurrë më tërheqëse” dhe mirë, ka të drejtë.u.

Gillian Anderson pranon se nuk përdor mbushës. Megjithatë, ajo filloi të kujdeset për kujdesin e mbrëmjes dhe të mëngjesit

Anderson i tha New Beauty në qershor 2016 se ajo vuri re se lëkura e saj “vuante” në të 40-at e saj. Falë kësaj, ajo filloi t’i kushtonte më shumë vëmendje.

“Me kalimin e viteve kam filluar të përdor një përzierje të Clinique dhe Estee Lauder.”

– thotë Gillian Anderson.

Megjithatë, shtoi ajo, nuk është e fiksuar pas kësaj.

“Nuk është një pjesë e madhe e jetës sime, por kam filluar të përpiqem të përdor disa nga gjërat që janë atje. Dhe ju e dini, unë mendoj se funksionon. Mendoj se lëkura ime ndihet më mirë.”

– shtoi ajo.

Gillian Anderson i kushton shumë vëmendje lëkurës së saj. Relaksohet gjatë kujdesit në mbrëmje

Anderson tregoi rutinën e saj të grimit dhe kujdesit të lëkurës në Instagram, duke shpërndarë një foto të saj nga seriali Sex Education. Ajo i pëlqen produktet e Sarah Chapman Skinesis “për pastrim, tonifikim dhe hidratues, priming dhe lustrim” dhe përdor Dr. Organike. Aktorja ka folur shumë herë edhe për dashurinë e saj për kremin hidratues Laura Mercier.

Ajo dëshiron të ushqehet shëndetshëm, por nuk ka frikë të kënaqet. Dieta siguron një pamje të shëndetshme të lëkurës

“Më pëlqen ideja për të ngrënë të pastër si kjo; Jam i tunduar, por nuk kam qenë kurrë aq i guximshëm sa ta provoj për një kohë të gjatë.’

Mbajtja e një diete të rreptë mund të jetë e vështirë dhe aktorja i tha New Beauty se nuk është shumë strikte për atë që ha.

“Gjithmonë kam qenë i interesuar për dietën RAW, por disa njerëz më kanë thënë se nuk është veçanërisht e mirë për gratë”.

– ajo tha.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Princi William dhe Dukesha Kate janë të shqetësuar. Po flasim për Mbretin Karol III. “Ka kaos”

Jennifer Aniston në modelin më modern të flokëve për vitet pesëdhjetë. Flokë e thjeshtë dhe e thjeshtë – ndjesi pranverore!