Kuzhina e ditës

Ajo ka huazuar një fustan për ditëlindjen e saj. Ai do ta kujtojë një gabim të tillë për një kohë të gjatë. “Kam nevoje per ndihme”

20views

Jeni duke kërkuar për veshjen perfekte për një festë specifike? Në vend që të blini një fustan tjetër që më pas do të varet në dollapin tuaj, përfitoni nga një opsion që po bëhet gjithnjë e më popullor. Po flasim për marrjen me qira të një fustani. Sidoqoftë, vlen të përmendet provimi paraprak, siç ishte i bindur një Tiktoker.

Foto: shutterstock/carlesmiro

Popullariteti i fustaneve me qira po rritet. Është një mënyrë e thjeshtë për të kursyer para dhe për të marrë rroba të pazakonta për një rast specifik me çmime relativisht të ulëta. Dhe në të njëjtën kohë, nuk kemi pse të shqetësohemi se më pas do të varen kot në dollapin tonë, sepse nuk do të jenë të përshtatshme për veshjen e përditshme. Nuk është çudi që gjithnjë e më shumë njerëz po përdorin opsione të ngjashme. Megjithatë, rezulton se zgjidhje të tilla kanë edhe disavantazhe.

Ajo ka huazuar një fustan për ditëlindjen e saj. Megjithatë, ajo nuk e priste këtë

McCall Capozzi jeton në Los Angeles dhe ndan jetën e saj të përditshme, rrobat dhe udhëtimet në internet. Pak kohë më parë ajo publikoi një video në TikTok në të cilën përshkruante një situatë të pazakontë që i ka ndodhur. Duke qenë se po i afrohej ditëlindja, ajo vendosi të huazonte për këtë rast një fustan të bukur rozë të çelur. Cila ishte surpriza e saj kur më në fund arriti t’i provonte.

Krijimi që ajo zgjodhi dukej i përsosur. Përshtatje e duhur, me rripa të hollë dhe fustanellë dekorative. Kishte vetëm një kapje. Kur veshi fustanin, doli të ishte tërësisht transparent, gjë që dukej veçanërisht në pjesën e pasme. “Kam nevoje per ndihme. Çfarë duhet të vesh poshtë saj?”, pyet ajo në video. Fansat e këshilluan atë të vishte të brendshme rozë ose të errët. Si e trajtoni një situatë të ngjashme kur nuk dëshironi të ktheni një krijim të tejdukshëm?

Çfarë duhet të bëni nëse rrobat tuaja janë të tejdukshme? Mënyra të zgjuara për të fshehur një problem të bezdisshëm

Problemi me materialin e tejdukshëm zakonisht prek jo vetëm fustanet, por edhe këmisha dhe bluza. A do të thotë kjo që ju duhet të hiqni dorë nga stili i ëndrrave tuaja? Jo domosdoshmërisht, edhe pse sigurisht varet shumë nga ndjenjat tuaja, rehatia apo moti. Por, përpara se të hiqni dorë, provoni të vishni të brendshme të ngushta dhe pa telashe, bikini, pantallona të shkurtra ose dollakë poshtë. Hidhni një xhaketë xhakete ose xhins mbi supet tuaja. Është një mënyrë e thjeshtë për të krijuar një pamje elegante dhe për të mbuluar një problem të bezdisshëm.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Njëzet e ca kanë frikë nga paniku se mos plaken. “Dukem ndryshe nga dy vite më parë. Çfarë do të ndodhë pas pesë vitesh!’

Ajo nuk e la atë dhe fëmijën e saj të shkonin në radhë. Ajo vendosi të hakmerrej. “Ajo pa që unë kisha dy produkte”