Kuzhina e ditës

Çdo natë ai ngjit një shirit në ballë. Është një truk që ka përdorur stërgjyshja e saj në vitin 1889. “Unë jam 41 vjeç dhe nuk kam përdorur kurrë botox”.

17views

Po sikur të kishte një mënyrë për të parandaluar dhe hequr qafe rrudhat pa botox? Rezulton se truku i vitit 1889 mund të sigurojë pikërisht këtë. Një grua zbuloi se si e përdor dhe gëzon lëkurën e përsosur në moshën 41-vjeçare.

Si të parandaloni rrudhat dhe t’i hiqni ato pa botox?
Foto: TikTok/@helenkmorrison

Aplikacioni TikTok është një minierë virtuale e tendencave më të njohura në kujdesin e lëkurës dhe bukurisë, truke inovative dhe këshilla të besueshme në fusha të ndryshme të jetës. Shumë prej tyre po fitojnë gjithnjë e më shumë mbështetës. Këtë vit, një truk në dukje i çuditshëm për rrudhat, brazdat dhe linjat në fytyrë po bëhet gjithnjë e më i popullarizuar.

Duke kombinuar teknologjinë e maskave dhe përbërësit aktivë në modë, arna kundër plakjes u zhvilluan në vitin 1889. Ato u krijuan si një alternativë joinvazive ndaj Botox-it për të minimizuar shfaqjen e linjave të imta dhe rrudhave. Ato janë të destinuara për aplikim gjatë natës në komoditetin e shtëpisë tuaj. Efektivitetin e tyre e dëshmon Helen Morrison në rrjetet e saj sociale.

Si të zbutni ballin pa botox? Metoda në shtëpi për rrudhat pa procedura estetike

Helen Morrison, e cila punon në TikTok me pseudonimin @helenkmorrison, ka përdorur arna speciale të aplikuara në ballin e saj për të reduktuar gradualisht rrudhat për shumë vite. Nuk është çdo produkt, sepse ajo qëndron pas krijimit të markës stërgjyshja, e cila në vitin 1889 lindi me idenë për të reduktuar shfaqjen e rrudhave dhe për të rritur tonin e lëkurës së fytyrës duke përdorur arna.

Në një video që ajo postoi në TikTok, gruaja 41-vjeçare tregon efektet e aplikimit të tyre në ballin e saj. Pas një gjumi të plotë të natës, ajo heq butësisht njolla nga lëkura e saj dhe tregon rezultatet me të cilat është e kënaqur. Është interesante se ato mund të aplikohen edhe në rrudhat e fytyrës, këmbët e sorrës ose midis vetullave. Morrison pretendon se ajo nuk ka përdorur kurrë Botox dhe vlerëson përdorimin e rregullt të trukut nga stërgjyshja e saj për lëkurën e saj të lëmuar.

“Unë jam 41 vjeç dhe nuk kam përdorur kurrë Botox dhe nuk do ta bëj kurrë”

pretendon ai në video

Si të zbutni rrudhat në shtëpi? Përgjimi i fytyrës

Shumëkujt mund t’u duket se përdorimi i shiritit për të zbutur menjëherë fytyrën dhe për të fikur rrudhat është diçka e re. Megjithatë, e vërteta është pak më ndryshe. Kinesiotaping e fytyrës është një nga sekretet më të vjetra të Hollivudit, i përdorur nga Marlene Dietrich dhe Joan Crawford. Është një alternativë joinvazive e botoksit, për të cilin mjekët na sigurojnë se është i sigurt dhe nuk shoqërohet me rreziqe të mëdha. Duhet të merren parasysh disa efekte anësore. Në një intervistë për verywellhealth.com, Dr. Craig Lehman shpjegon se “nuk ka të meta për të ngjitur fytyrën tuaj. Është diçka që mund t’i përmbaheni, por përdorimi i zgjatur mund të shkaktojë acarim”. Është e rëndësishme të zgjidhni shirita, ngjitësi i të cilave është testuar dermatologjikisht për të shmangur reaksionet alergjike. Është ideale të aplikoni shiritin në një zonë të vogël të lëkurës për disa orë.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Eliksiri i bërë në shtëpi nga “pija e perëndive” për 2 euro funksionon në fytyrën tuaj si peptide. Armiku më i madh i rrudhave

Kushton 5 € dhe vepron në fytyrë si peptide. Zbut dhe zvogëlon pamjen e këmbëve të sorrës