Kuzhina e ditës

Dikur hit, sot sinonim i kitsch-it. Në vjeshtën e vitit 2023, më mirë të shmangni thonjtë e tillë

9views

Cilat stile të thonjve do të jenë në modë në të ardhmen e afërt? Dhe çfarë preferon të shmangë? Këtu janë disa këshilla dhe ide për vjeshtën e vitit 2023, dhe në disa raste, mund të habiteni.

Foto: studio pexels/cottonbro

Vetëm pak vite më parë, shumë gra ëndërronin për ekstreme thonjtë e gjatë. Për një kohë të gjatë ishte një nga tendencat më domethënëse në manikyr. Dhe megjithëse stile të tilla nuk ishin më të rehatshmet, shumë vendosën për këtë zgjidhje.

Thonjtë për vjeshtën 2023: dikur hit, tani sinonim i kitsch-it

Megjithatë, kemi një lajm të mirë për ato që nuk e kanë pëlqyer këtë lloj thonjsh. Diçka krejtësisht ndryshe është në modë tani. Ne e kemi vëzhguar këtë për disa kohë thonjtë e shkurtër janë shumë të njohur. Sigurisht, ky manikyr është jashtëzakonisht i rehatshëm. Përveç kësaj, ajo mund të jetë shumë shik dhe elegante me stilin e duhur.

Thonjtë për vjeshtë 2023 – ngjyra në modë

Edhe këtë sezon po shmangim dekorimet dhe ngjyrat e ndezura. Përkundrazi, ne zgjedhim thjeshtësinë dhe minimalizmin. Një opsion interesant janë thonjtë me ngjyrë kafeje në nuanca të ndryshme të kafesë. Ky manikyr do të shkojë mirë me shumë pamje vjeshtore. “Në vjeshtë, ngjyrat më të errëta kanë kohën e tyre të shkëlqejnë. Unë mendoj se do të shohim shumë kafe të pasura këtë vit. Unë shoh shumë tendenca në nuancat e karamelit, karamele me karamele, çokollatë dhe krem. Në thelb është një atmosferë kafeje.” tha stilistja e thonjve Jess White në një intervistë për UK Glamour.

Thonjtë për vjeshtë 2023

Manikyri francez është një zgjedhje e sigurt për raste të ndryshme dhe i përshtatet stileve të ndryshme. Tani ai kthehet në një version pak të modifikuar. Në vend të ngjyrës së bardhë në majat e thonjve, mund të çmendemi me ngjyrat. Gjithçka që ju nevojitet është një ngjyrë bazë afër ngjyrës tuaj natyrale dhe ngjyrat pastel në majat.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Thonjtë me xhel kanë zënë vendin e pasëm. Këta thonj do t’i kenë zili të gjithë fqinjët tuaj në vjeshtë

Thonjtë më në modë për tetor 2023? Është koha për një trend të ri! Tani ka një mani për “thonj kintsugi”