#image_title
Kuzhina e ditës

E shtrëngon lëkurën më mirë se shiritat e fytyrës. Mjafton një çerek ore. Nuk e njeh veten në pasqyrë

11views

Shiritat e fytyrës po bëhen gjithnjë e më të njohura. Ato funksionojnë në mënyrë perfekte në lëkurë, por aplikimi i tyre mund të jetë paksa problematik. Megjithatë, nëse doni të arrini rezultate të ngjashme, përdorni një truk në shtëpi. Një maskë për fytyrën e bërë nga këta përbërës do ta përmbushë detyrën e saj në mënyrë të përsosur.

Foto: shutterstock/Roman Samborskyi

Nëse dëshironi të kujdeseni për lëkurën tuaj, është mirë të përfshini produkte dhe teknika të njohura kozmetike që ju ndihmojnë të luftoni rrudhat, aknet ose lëkurën e thatë në kujdesin standard të fytyrës. Nëse dëshironi të zvogëloni shfaqjen e rrudhave dhe rrudhave në lëkurë, mund të kërkoni shirita, masazhe të rregullta ose një maskë shtëpiake që do ta ushqejë lëkurën tuaj edhe më shumë.

Shiritat e fytyrës po bëhen gjithnjë e më të njohura. Ju mund të arrini një efekt të ngjashëm në shtëpi

Për të arritur një pamje më të fortë të lëkurës dhe për të zvogëluar shfaqjen e rrudhave, gjithnjë e më shumë njerëz po i drejtohen shiritave të fytyrës. Mund t’i aplikoni në fytyrë vetë në shtëpi, por duhet të keni njohuritë e nevojshme. Megjithatë, më shpesh, për këtë qëllim duhet të shkoni te një specialist. Çfarë rezultatesh mund të arrihen? Shiritat e mbajnë lëkurën të unifikuar, e lëmojnë atë, i rivendosin elasticitetin e saj dhe gjithashtu mund të zvogëlojnë ënjtjen. Nëse dëshironi të arrini rezultate të ngjashme në shtëpi, përdorni një maskë fantastike. Mjafton ta kryeni rregullisht dhe rezultatet mund t’i shihni që në aplikimin e parë.

Një maskë fytyre që kushton një pasuri. Do të lëmojë dhe forcojë lëkurën tuaj si trajtime të shtrenjta

Nëse dëshironi të zvogëloni shfaqjen e rrudhave dhe në të njëjtën kohë të fikni dhe lëmoni lëkurën, kërkoni një maskë për fytyrën me tre përbërës. Përpara se ta përdorni për herë të parë, kryeni një test sensibilizimi në një pjesë të vogël të lëkurës. Nëse gjithçka është mirë, përdorni rregullisht këtë hap për kujdesin e lëkurës një herë në javë. Çfarë do t’ju duhet për të përgatitur maskën? Lani një copë të vogël kastraveci jeshil, thajeni dhe përzieni në një pastë të lëmuar. Do të freskojë dhe lëmojë lëkurën tuaj. Shtoni të bardhën e vezës, e cila është e mrekullueshme për eksfolimin e lëkurës dhe zbutjen e rrudhave. Përndryshe, mund të shtoni edhe një kapsulë me karbon aktiv, i cili do të ketë një efekt pastrues. Përziejini përbërësit dhe më pas aplikojeni maskën në lëkurë të pastër për 15 minuta. Pas kësaj kohe, shpëlajeni me ujë të vakët dhe aplikoni kremin tuaj të preferuar.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Në vend që të hidhja lëvozhgat e mandarinës, fshiva këmbët me to. Punon siç pritej

Pasi ta përdorni, nuk do të dëshironi të ndaloni. Ky pomadë është ari për rrudhat dhe lëkurën e thatë