Kuzhina e ditës

Efekt sy mace pa qerpikë fals? Një truk dhe do të magjepsni me pamjen tuaj

9views

Nëse nuk jeni adhuruese e qerpikëve artificialë, por dëshironi të merrni Efekti i syrit të maces, këtu është një mënyrë e zgjuar për ta arritur atë. Falë tij, flokët janë të përdredhur dhe zgjatur, kështu që çdo grim i syve do të duket efektiv. Nuk është e nevojshme të shkoni as te estetistja, gjithçka mund ta bëni vetë në shtëpi.

Foto: shutterstock/marinafrost

Tendencat e make-up-it rikthehen herë pas here. Disa vite më parë mbretëroi efekti i syrit të maces, i cili u bë një klasik i vërtetë. Sot, shumë pëlqejnë t’i kthehen asaj kur krijojnë pamje të mbrëmjes dhe të përditshme. Ky trend më në fund ka gjetur rrugën e tij tek qerpikët. Sytë e maces po bëhen gjithnjë e më të popullarizuar tek zonjat që zgjedhin t’i zgjasin qerpikët nga një stilist. Megjithatë, nëse dëshironi ta arrini këtë efekt në shtëpi, përdorni një metodë interesante.

Si të keni qerpikë të bukur dhe të gjatë? Efekti i syve të maces në pak çaste

Nëse nuk do të bëni një grim të guximshëm, por dëshironi të krijoni një efekt sy mace, ne ju ofrojmë një truk të zgjuar në shtëpi. Është një mënyrë e shkëlqyer për t’i bërë qerpikët tuaj të duken të dredhur dhe të gjatë. Nuk keni nevojë të merrni tufa apo qerpikë artificialë. Gjithçka që ju nevojitet janë qerpikët dhe bojë për vetulla e preferuar. Edhe nëse qerpikët tuaj nuk janë mjaft të përshtatshëm për efektin e kaçurrelave me qerpikët, me një ndryshim do të zbuloni se problemi është zgjidhur. Në vend që t’i dredhoni qerpikët menjëherë me bidredha, fillimisht ngrohini ato me tharëse flokësh për disa sekonda. Më pas vendoseni aksesorin në dorën tuaj. Nëse nuk nxehet shumë, përdorni për të dredhur qerpikët. Këtu, sigurohuni që të kapni me kujdes qimet nga këndi i jashtëm. Ato duhen xhiruar më të forta dhe më të mira për efektin e syrit të maces. Në fund lyejini menjëherë me rimel. Për të qenë të sigurt, mund të përdorni një bojë për vetulla të papërshkueshme nga uji në mënyrë që kthesa të mbahet më mirë. Megjithatë, mos harroni të bëni kujdes me këtë metodë që të mos digjeni veten.

Si të bëni grimin e syve të maces? Ky është një grim i lehtë për fillestarët

Make up-i i syve të maces i zmadhon sytë optikisht dhe në të njëjtën kohë i jep pamjes një prekje sensuale. Ju tashmë e dini se si të aplikoni rimel në qerpikët tuaj për një rezultat të ngjashëm, por si ta vendosni rimelin? Për të arritur një grim të plotë të quajtur cat eyes, është mirë t’i shtoni qepallave hijet e syve. Baza është të aplikoni ngjyrat më të errëta në këndin e jashtëm dhe ngjyrat shumë të lehta në këndin e brendshëm. Hijet duhet të shpërndahen lehtë në drejtim të tempujve dhe është mirë të shtoni eyeliner në fund.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Jennifer Lopez zakonisht mban modele flokësh dhe grim të guximshëm. Dhe si duket ai pa të? “Plotësisht ndryshe”

Paralajmërim për trendin e vetullave! Gdhendja e vetullave duket sikur është bërë nga vetë Michelangelo