Kuzhina e ditës

Efekti i qerpikëve të lagur pa zgjatime? Aplikojeni përpara maskarës dhe miqtë tuaj do të mahniten

15views

Pamja e lagur ose efekti i qerpikëve të lagur është një hit i vërtetë në kondicionimin e qerpikëve prej disa kohësh. Falë tij, qerpikët duken të gjatë, të trashë, pak të lagësht dhe në të njëjtën kohë të natyrshëm. A mund të arrini rezultate të ngjashme në shtëpi? Sigurisht! Bojë për vetulla dhe një produkt që nuk bie në sy janë gjithçka që ju nevojitet.

Foto: tiktok.com/@sabrinatubic

Në sallonet e bukurisë triumfon efekti i qerpikëve të lagur apo look-u i lagur. Nuk është çudi. Pamja e lagur shton volumin dhe gjatësinë e qerpikëve dhe në të njëjtën kohë duket natyrale. Përveç kësaj, duke qenë se i ngjan flokëve të lagur me ujë, nuk duhet të shqetësoheni për aplikimin e bojë për vetulla. Megjithatë, zgjatja e qerpikëve është një procedurë financiare dhe që kërkon shumë kohë dhe jo çdo grua mund ta përballojë atë. A mund të merrni qerpikë artificialë që duken natyralë në shtëpi? Rezulton se ishte. Mjafton ky truk i thjeshtë.

Efekti i qerpikëve të lagur në shtëpi dhe pa zgjatime? Kërkoni një produkt për fëmijë

Sabrina Tubic tregoi një mënyrë fantastike për të arritur efektin e qerpikëve fals pa zgjatime në profilin e saj në TikTok. Falë tij, qerpikët tuaj do të jenë më të gjatë, më të trashë dhe në të njëjtën kohë do të shmangni grumbullimet e rimelit, qerpikët e ngjitur keq dhe probleme të tjera që mund të shfaqen gjatë aplikimit intensiv të maskarës. Për të krijuar efektin e qerpikëve të lagur, ju duhet vetëm bojë për vetulla e preferuar dhe…. pluhur për fëmijë. Pluhuri i rregullt i fytyrës gjithashtu funksionon, megjithëse është e rëndësishme që asnjë nga përbërësit të mos irriton sytë e ndjeshëm. Pra, sigurohuni që të ketë një formulë të sigurt.

Si të aplikoni grimin e qerpikëve që t’i ngjajnë një look-u të lagur? Spërkatni pak pluhur në dorën tuaj dhe më pas zhytni një furçë të pastër grimi në të. Mbyllni syrin dhe aplikojeni në qerpikët tuaj. Hiqni tepricën nga kapakët. Merrni bojë për vetulla dhe krihni qerpikët si zakonisht. Dhe shijoni pamjen e mrekullueshme.

Uau.

Shkëlqimi.

duhet ta provoj.

– shkruan fansat entuziastë.

Efekti i qerpikëve të lagur në pak minuta? Vendosni vazelinë mbi to

Megjithatë, kjo nuk është mënyra e vetme. Një metodë tjetër është vazelina. Sado e çuditshme që tingëllon, mund të bëjë mrekulli. Falë tij, qerpikët tuaj do të jenë më të fortë dhe më të trashë, përveç kësaj, do t’ju japë efektin e qerpikëve të lagur thjesht dhe shpejt. Mund ta aplikoni tek qerpikët duke përdorur një furçë të pastër. Nëse dëshironi të theksoni edhe më shumë pamjen tuaj, përdorni maskara pas aplikimit të vazelinës. Përndryshe, ju mund të përzieni vazelinë direkt në maskarën në enë.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Harrojini vetullat e trasha. Ky trend i viteve ’90 është rikthyer dhe edhe yjet më të mëdhenj i janë nënshtruar

I themi lamtumirë maskarës. Ky produkt kushton 2 € dhe zgjat qerpikët si maskara më e mirë