Kuzhina e ditës

Grim i lehtë i Halloween-it për femra: ide grimi për të befasuar miqtë tuaj

11views

Grim i thjeshtë për Halloween? Zgjidhni nga idetë e provuara dhe krijoni një make-up mahnitës për të nënvizuar kostumin tuaj të veçantë të festës.

Foto: shutterstock/Lysenko Andrii

Grim i frikshëm i Halloween për një grua: një vampir

Për të krijuar një grim të frikshëm për Halloween për një grua, vishuni si një vampir. Plotësoni pamjen tuaj me grimin e duhur që do t’i shtojë karakter karakterit tuaj.

Filloni ndryshimin e vampirëve duke ndriçuar fytyrën tuaj. Si hap të parë, aplikoni bazën dhe më pas një krem ​​bazë shumë të lehtë. për ta bërë lëkurën tuaj të duket e zbehtë dhe fantazmë. Pastaj kaloni për të nxjerrë në pah sytë. Ju mund të përdorni eyeliner ose eyeliner si dhe rimel – nuancat e grisë, të zezës dhe të kuqes funksionojnë më së miri. Në fund, lyejeni qerpikët me bojë për vetulla për t’i dhënë edhe më shumë thellësi pamjes suaj. Buzët e kuqe të gjakut gjithashtu duhet të bien në sy.

Foto: shutterstock/gpointstudio

Si ta bëni të gjithë të duket e frikshme? Sigurohuni që të keni dalë një pikë gjaku nga goja. Për këtë, mund të përdorni bojëra speciale për fytyrën (sigurohuni që të kontrolloni që nuk jeni alergjik ndaj tyre) ose të bëni vetë gjakun tuaj artificial. Për të bërë gjakun, do t’ju duhet një lugë gjelle glicerinë, një lugë gjelle ujë, gjysmë luge çaji xhelatinë dhe disa pika ngjyrues ushqimor të kuq. Përziejini gjithçka së bashku dhe më pas zhyteni në një banjë me ujë (ngjyrosje ushqimore duhet të shtohet vetëm pasi përbërësit e tjerë të jenë ftohur dhe trashur). Gjaku artificial i përgatitur në këtë mënyrë mund të aplikohet në fytyrën tuaj duke përdorur një furçë.

Ide për grim për Halloween për një grua: shtrigë

Idetë më interesante të grimit të Halloween për gratë? I verboni të gjithë me një pamje të pazakontë dhe vishuni si një shtrigë joshëse. Pamja juaj unike do të jetë e përsosur kur të kujdeseni për grimin e duhur për natën e Halloween.

Foto: shutterstock/Dean Drobot

Një magjistare e rrezikshme me siguri do të shkaktojë bujë në festën e Halloween. Nëse tashmë e keni gati kostumin tuaj, mendoni se cilat ngjyra rimeli dhe buzëkuqi do të plotësojnë më së miri të gjithë pamjen. Grimi i një shtrige duhet të jetë me ngjyra të errëta që përputhen me kostumin. Këtu mund të zgjidhni të kuqe në kombinim me të zezën, blu të errët me argjend, vjollcë si dhe jeshile të errët. Gjëja më e rëndësishme është se lileximi përputhej me kostumin dhe theksoi natyrën rrëqethëse të karakterit tuaj. Theksoni grimin tuaj me buzëkuq të errët, mundësisht ngjyrë vjollce të zezë ose të errët. Nëse dëshironi t’i shtoni edhe më shumë hijeshi grimit tuaj, vizatoni një hënë në ballë ose një rrjetë të vogël merimange në faqe.

Çfarë grimi Halloween për një grua: klloun

Çfarë grimi Halloween për një grua? Një ide e thjeshtë por e mrekullueshme që do t’i shtojë argëtimin drithërues është grimi i kllounit.

Ju mund të bëni grim klloun në shumë mënyra. Ky grim mund të jetë i frikshëm ose misterioz dhe plot ngjyra. Nëse dëshironi një version më të frikshëm, së pari ju ndriçoni fytyrën me bojë të bardhë make-up. Më pas duke përdorur me bojë të zezë fytyre ose shkumësa, krijoni trekëndësha sipër vetullave dhe poshtë vijës së kapakut të poshtëm. Bëni një pikë në hundë me bojë të kuqe, lyeni buzët me bojë të zezë dhe shtoni pak gjak fals prej tyre. Mund të grimoheni edhe si kllouni i frikshëm i njohur nga filmi horror “It”.

Foto: shutterstock/Dean Drobot

Nëse dëshironi të dukeni më misterioz, anashkaloni ngjyrën e gjakut artificial dhe ngjyrën e bardhë të fytyrës. Zgjidhni ngjyra të theksuara, për shembull e zeza në kombinim me rozën dhe blunë. Shtoni pak ngjyrë kapakëve, mos harroni t’i vini në pah sytë me eyeliner ose qerpikët dhe lani qerpikët. Më pas vizatoni trekëndësha të zgjatur në fytyrë që kryqëzojnë sytë (mbi vetullat dhe në anën e kapakut të poshtëm), ose zgjidhni pika nga sytë. Lyejini buzët me ngjyrë të kuqe dhe krijoni një kontur të qartë me një shkumës të zezë. Ju gjithashtu mund të shtoni pak ngjyrë të ndritshme në faqet tuaja – si një rozë e thellë.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Halloween: një traditë e huaj që festohet gjithnjë e më shpesh në Sllovaki. Kur festohet Halloween?

Thonjtë e thjeshtë për Halloween 2023: të frikshëm dhe elegant. Shikoni sugjerimet më të mira