Kuzhina e ditës

Grim për natën e Vitit të Ri. Çmenduni me shkëlqimin dhe ngjyrat

7views

Nata e Vitit të Ri është një kohë e veçantë për t’u çmendur pak me grimin tuaj. Gjatë kësaj nate të paharrueshme, ia vlen të shtoni pak shkëlqim në fytyrën tuaj. Këtu janë disa këshilla se si të krijoni një look grimi për natën e Vitit të Ri që do të heqë vite nga pamja juaj.

grua 50_makijazh

Fytyrë rrezatuese

Filloni make-up-in tuaj me fondatinë bazë, e cila do t’i japë lëkurës tuaj një shkëlqim. Bazat me grimca ndriçuese krijojnë një bazë për make-up që reflekton dritën. Më pas përdorni një mbulim të lehtë dhe mesatar grim.

Atëherë është mirë ta përfundoni grimin e lëkurës tuaj me një mattifikues pluhur dhe konturim të butë. I perdorur skuqem a bronzer në nuanca që i përshtaten ngjyrës së lëkurës tuaj. Përdorni për të theksuar ndriçues. Theksoni butësisht mollëzat, harkun e vetullave dhe qendrën e hundës për t’i dhënë fytyrës një efekt tredimensional.

Përkufizim i fortë i syve

Nata e Vitit të Ri është mundësia perfekte për pak grim të egër sysh. Nëse guxoni, mund ta përdorni rimel në ngjyra vërtet mahnitëse si safir, vjollcë ose smerald. Një mënyrë tjetër për t’i bërë sytë tuaj të duken të mrekullueshëm është përdorimi vijat e syve – por jo të zeza klasike, por me ngjyra.

Qerpikët duhet të theksohen në të zezë bojë për vetulla dhe adhuruesit e zgjidhjeve më ekspresive mund të zgjedhin tufa me kapëse ose gjysmë qerpikësh. Vetullat janë themeli i pamjes dhe duhet të jenë të rregulluara dhe të theksuara me kujdes hije ose laps.

Buzët e theksuara

Kur bëhet fjalë për buzët, shumë varet nga mënyra se si e keni zgjedhur ngjyrën e syve. Rregulli bazë është që nëse sytë tuaj janë shumë të grimuar, buzët tuaja duhet të mbeten natyrale. Ju mund t’i mbuloni ato gloss ose buzëkuq pa ngjyrë.

Nga ana tjetër, nëse keni zgjedhur përbërjen delikate të syve, mund të çmendeni me buzët tuaja. Gjeni tuajat ngjyra e preferuar e buzëkuqit dhe aplikojeni në buzët tuaja. Zgjidhni një buzëkuq të qëndrueshëm në mënyrë që të mos shqetësoheni për njollosjen e tij kur jeni duke u argëtuar.

Në fund, spërkatni fytyrën me një të veçantë me një mjegull për të rregulluar make-up. Falë tij, do të dukeni mirë gjatë gjithë natës. Ju mund të zgjidhni një llak me grimca glitter për të rritur më tej shkëlqimin e fytyrës tuaj gjatë kësaj nate të veçantë.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Jennifer Lopez zakonisht mban modele flokësh dhe grim të guximshëm. Dhe si duket ai pa të? “Plotësisht ndryshe”

Si të zmadhoni buzët në 30 sekonda? Grimerja Kim Kardashian ka zbuluar një metodë të thjeshtë