Kuzhina e ditës

Harrojini thonjtë klasikë, tani ky manikyr mbretëron. Këto nuanca të vjeshtës po bëjnë bujë!

7views

Vjeshta ka ardhur dhe bashkë me të shumë nuanca të bukura të kafesë që na frymëzojnë jo vetëm në modë, por edhe në manikyr vjeshtor. Këto janë nuancat që po bëjnë bujë të vërtetë tani!

Foto: shutterstock/Emmily

Në vjeshtë, ne shkrihemi në shumë nuanca kafe dhe burgundy. Ata dominojnë modën dhe pushtojnë pasarelat e botës. Por jo vetëm kaq! Këto ngjyra sundojnë edhe tendencat e modës në manikyr. Cilat nuanca ia vlen të zgjidhni? Këtu janë disa sugjerime.

Manikyr në modë për vjeshtë: ngjyra e çokollatës së nxehtë

E kafta është ngjyra që na mbështjell në vjeshtë. Tashmë janë veçanërisht aktuale ato në të gjitha nuancat e kafesë, por edhe në ngjyrën e… çokollatës së nxehtë. Joshëse, qetësuese, e thellë – ja çfarë është kjo ngjyrë! Duhet ta provoni këtë vjeshtë!

Ngjyra e çokollatës së nxehtë tani është një hit i vërtetë. Është e ngrohtë dhe qetësuese, do të ndiheni sikur jeni të mbështjellë në një batanije me një filxhan pijeje më të shijshme. Kur zgjidhni manikyrin e thonjve, një ngjyrë kafe e errët, por e ngrohtë është e domosdoshme.

Manikyr në modë për vjeshtë: dizajne minimaliste

Përveç ngjyrave të thjeshta, ia vlen të zgjidhni edhe thekse minimaliste në formën e modeleve. Falë këtij detaji të vogël, do të dukemi çmendurisht origjinale, por gjithsesi elegante dhe me klas. Si çdo sezon, modelet gjeometrike janë veçanërisht në trend tani.

Një ide veçanërisht e mirë është të zgjidhni një llak në ngjyrën e kafesë me qumësht, i cili do të krijojë një bazë elegante dhe të thjeshtë. Plotësoni manikyrën me një theks – nëse është një model me lule apo një lule e përjetshme dhe shumë femërore.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Me këtë manikyr do të shkëlqeni këtë sezon vjeshtë-dimër! Një ngjyrë e veçantë dhe e pazakontë për çdo rast

Si të rinovoni duart? Përzieni me mjaltë dhe lyeni duart. Ajo funksionon më mirë se kozmetika kundër plakjes