Kuzhina e ditës

Influencuesja 52-vjeçare nuk i shmang majat e shkurtra dhe minifundet. Kështu reagon ajo ndaj vërejtjeve se duhet të vishet “ME MOSHA”

20views

Renae Olivia përmbush rolin e saj si ndikuese dhe u tregon fansave stilin e saj të përditshëm. Kjo 52-vjeçare dëshmon se mosha nuk ka kufi dhe e bën të qartë se çfarë mendon për ata që e këshillojnë të vishet “në përputhje me moshën”

Foto: TikTok/@renaeolivia8

Dihet mirë se mediat sociale nuk janë vetëm një hapësirë ​​për trendet adoleshente apo gjenerata Z. Shembulli më i mirë është Renae Olivia. Kjo 52-vjeçare nënë e dy fëmijëve punon çdo ditë si ndikuese e modës dhe profilet e saj në platformat e njohura ndiqen nga qindra mijëra përdorues. Renae është aktive në Instagram, duke ndarë me ndjekësit e saj mashtrime të modës dhe mënyra për të krijuar pamje të përballueshme. Siç thotë biografia e saj në Instagram, ajo tregon se si në profilin e saj “Të jetosh jetën më të mirë pas pesëdhjetë”.

Influencuesja 52-vjeçare befason me stilin e saj. Kështu reagon ai ndaj komenteve të përdoruesve të internetit

Profili Renee Olivier tashmë Instagram po shikon 323 000 njerëzit. Ajo është po aq e njohur grua 52 vjeçare gjithashtu në TikTok imku ajo ndiqet nga më shumë se 328 000 njerëzit. Influencuesja e modës ngarkon rregullisht video të reja në të cilat u tregon fansave të saj veshjet e saj të përditshme, duke përfshirë ato të përshtatshme për zyrën apo palestër. Asaj i pëlqen gjithashtu të ndajë këshilla se si të veshin pjesë të veçanta të veshjeve ose veshjet e frymëzuara për daljet më të mëdha. Renae dëshmon gjithmonë se mosha nuk ka kufi. Nëna e dy fëmijëve nuk i shmang fundet e shkurtra dhe fustanet apo bluzat që i bëjnë lajka barkut në veshjet e saj.

Ndonëse nuk mungojnë komplimente nën postimet e influencueses 52-vjeçare, ajo përballet edhe me komentet e përdoruesve të internetit. Për fat të mirë ajo nuk duket aspak e shqetësuar nga komente të tilla. Në një postim të publikuar vitin e kaluar, ndikuesja e atëhershme 51-vjeçare u prezantua me një bluzë të shkurtër dhe xhinse të grisura, ndërsa siguroi se mosha nuk përcakton se çfarë duhet të veshim.

“Nëse ka një gjë që nuk duhet ta mbani më pas të dyzetave, është pesha e mendimeve të njerëzve të tjerë.” mund të dëgjohej në audion që Renae vendosi në regjistrim.

Në një video tjetër të vitit 2022, të titulluar “4 mite rreth plakjes”, Renae sfidoi nocionin se njerëzit e “moshës së mesme” nuk mund të veshin bikini apo funde të shkurtra.

“Vish atë që të bën të lumtur” këshilloi ajo.

Në fotot e tjera tiktok të postuara në të kaluarën ajo dha Renae e bën të qartë se si ndihet për njerëzit që i thonë të vishet ‘përshtatshme për moshën’. Në një klip, një grua u shfaq me një bluzë të shkurtër me një dekolte të thellë. Siç tha ajo, kur dikush i thotë se nuk duhet të veshë dekolte në të pesëdhjetat, ajo thjesht përgjigjet: “Pse jo?”

“Vishni atë që ju bën të ndiheni rehat dhe të sigurt”, ajo i ka shkruar videos.

“Ti dukesh shkëlqyeshëm dhe ata të kanë zili” komentoi një përdorues.

Nga ana tjetër, në një postim tjetër ajo ka prezantuar disa veshje që disa mendojnë se nuk duhet t’i vesh më. Më pas, ndër të tjera, ajo është shfaqur me një fustan të shkurtër, një veshje rozë të ndezur dhe pantallona të shkurtra.

“Kur dikush më thotë të vishem për moshën time,” ajo komentoi pavarësisht komenteve nga përdoruesit e rrjetit.

Në një video të fundit në TikTok, Renae Olivia zbuloi për ndjekësit e saj se cilat metoda e ndihmojnë të qëndrojë në formë. Ndikuesja pranoi se përdor agjërim me ndërprerje, ushtron pesë deri në shtatë herë në javë, ndjek një dietë të shëndetshme, pi shumë ujë dhe sigurohet që të flejë mjaftueshëm. Nën klipin e sipërpërmendur të 52-vjeçares dhe nën postimet e tjera të saj nuk mungojnë komplimente për figurën dhe stilin e saj.

“Ti dukesh shkëlqyeshëm”
“Ju jeni më seksi se shumica e 20-vjeçarëve”
“Ti dukesh gjithmonë shkëlqyeshëm”
“Gjithçka që vesh të kënaqet”

MUND TË LEXOJMË NË PROFILI TË SAJ

Njihuni me Renae Olivia. Frymëzues?

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Harrojeni botoksin. Rrudhat në qafë dhe dekolte zhduken një ose dy herë. “Dukem 10 vjet më i ri”

Ky problem shfaqet në shumë gra pas dyzet. Cfare mund te besh? Mjafton të qëndroni para pasqyrës për një moment