Kuzhina e ditës

Ju mund të zbutni jo vetëm flokët në kokë me llak. Spërkateni dhe fshijeni dhe do të dukeni fenomenale

10views

Llak flokësh nuk duhet të përdoret vetëm për të rregulluar fijet e padisiplinuara dhe për të mbajtur nën kontroll modelin e flokëve. Rezulton se ka përdorime të tjera dhe për sa i përket grimit mjafton pak. Si i zbutni vetullat e padisiplinuara?

Llak flokësh – mund të ketë gjithashtu një përdorim krejtësisht të ndryshëm
Foto: shutterstock/bodiaphvideo

Kur stilojmë flokët, ne zakonisht kërkojmë llak. Falë tij, ato zgjasin deri në disa orë. Megjithatë, ky nuk është përdorimi i vetëm i këtij produkti. Llak flokësh mund të përdoret gjithashtu për të mbrojtur mobiljet nga pluhuri gjatë pastrimit të shtëpisë. Dhe çorapet e spërkatura me këtë llak nuk do të mbulohen me qepa. Por kjo nuk është e gjitha. Gjithashtu është dëshmuar të jetë i besueshëm kur aplikoni make-up.

Si të zbutni vetullat kokëfortë? Përdorni llak flokësh

A i anashkaloni ndonjëherë vetullat kur bëni grimin? Nëse është i palëkundur dhe i përdredhur në të gjitha drejtimet, mund të prishë pamjen. Dhe thjesht larja e vetullave mund të mos jetë e mjaftueshme. Ashtu si flokët, edhe vetullat kanë ditët e tyre të këqija. Si silleni me to? Harrojini xhelat dhe pomadat dhe shtrihuni tek llaku i flokëve. Do t’ju ndihmojë gjithashtu në një situatë krize kur sapo ju ka mbaruar produkti për vetullat. Mjafton vetëm një pikë për t’i mbajtur nën kontroll dhe të zbutur. Mos harroni të spërkatni produktin në furçën tuaj të vetullave, jo në fytyrën tuaj. Lajini vetullat me një furçë të lagur.

Kujdesi për vetullat
Foto: shutterstock/Marina Demeshko

Xheli i flokëve funksionon në të njëjtën mënyrë. Aplikohet vetëm një pikë në furçë. Nuk keni xhel apo llak flokësh në dorë? Provoni këtë truk. Merrni vazelinë dhe përdorni një shtupë pambuku për të aplikuar një pikë në vetullat tuaja. Në fund, krehni me një furçë dhe rregulloni vetullat sipas dëshirës tuaj.

Si të kujdesemi për vetullat që të duken si pas një vizite te estetisti?

Të kesh vetulla të rregulluara nuk mjafton. Ia vlen të kujdesesh siç duhet për të. Preparati i disponueshëm në çdo farmaci do t’i bëjë ato të trasha dhe të shëndetshme. Po flasim për vajin e kastorit. Si duhet ta aplikoj? Aplikoni një pikë vaj në vetullat e pastruara tërësisht dhe masazhojeni me lëvizje të buta të gishtave. Krehni dhe lëreni brenda natës. Përsëriteni trajtimin çdo ditë.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Nxitoni në farmacinë më të afërt. Kjo ndërhyrje për 3 euro do të kursejë lëkurën e thatë të fytyrës

Pasi ta përdorni, nuk do të dëshironi të ndaloni. Ky pomadë është ari për rrudhat dhe lëkurën e thatë