Kuzhina e ditës

Make-up në stilin e “luksit të qetë” pushtoi sallonet. Është një hit në natën e Vitit të Ri 2023/2024

10views

Luksi i qetë ka qenë në modë prej disa kohësh. Jo çuditërisht, ajo ndikon edhe në tendencat e grimit. Ky stil grimi është i përsosur për natën e Vitit të Ri. Si ta bëjmë atë? Këtu janë disa këshilla!

Foto: shutterstock/DFree

Make-up për natën e Vitit të Ri luksoz të qetë hap pas hapi

Le të fillojmë me kujdesin e lëkurës. Nuk është sekret se është baza e make-up-it dhe baza më e mirë. Falë tij, make-up-i është afatgjatë dhe duket i përsosur. Pra, përpara se të aplikoni make-up, mund të bëni eksfoliacion ose të përdorni maskën tuaj të preferuar. Së fundi, mos harroni një hidratues të mirë. Rreth një çerek ore pas të gjitha hapave të kujdesit të lëkurës, shkoni në make-up.

Filloni me vetullat. Siç tha grimierja Suzie Gee për Cosmpolitan.com, është një nga elementët më të rëndësishëm të grimit luksoz. “Ato nuk duhet të jenë krejtësisht simetrike ose të kenë një formë specifike, por duhet të rregullohen.” ajo tha. Nëse dëshironi të intensifikoni pak ngjyrën e tyre, aplikoni një rimel ose një laps për vetullat. Aplikoni xhel të qartë.

Hapi tjetër është grimi i fytyrës. Aplikoni grimin dhe më pas mbuloni me korrektor defektet dhe rrathët e errët poshtë syve. Aplikoni pluhur (mundësisht të lirshëm, transparent). Përdorni bronzuesin për të formuar fytyrën tuaj. Skuqja është një pjesë e rëndësishme e grimit. Aplikojeni skuqjen në faqe. Nëse është e nevojshme, shtoni një theksues delikate në mollëzat.

Shkoni në grimi i syve. Aplikoni një korrektor ose fondatinë në të gjithë kapakun dhe më pas një hije ngjyrë bezhë. Shënoni rrudhën e kapakut me hije kafe ose bronz. Eyeliner është një pjesë e shpeshtë e make-up-it për luks të qetë. Nëse ju pëlqen ky look, përdorni eyeliner të zi ose kafe. Më pas aplikoni bojë për vetulla në qerpikët. Make up buzët tuaja me një laps për konturimin e buzëve. Aplikoni një buzëkuq më të lehtë ose një shkëlqim buzësh në qendër të buzëve tuaja.

Make-up për natën e Vitit të Ri – zgjidhni qerpikët efektivë

Shpesh dëgjojmë mendimin se artificial Qerpikët janë një nga elementët më të rëndësishëm të make up-it. Kur janë të gjata dhe të trasha, na shtojnë shprehjen e syve. Si ta arrijmë këtë efekt spektakolar? Në shpëtim vijnë truket e grimit nga rrjetet sociale. Duke lyer siç duhet qerpikët, mund të arrini rezultate befasuese. Përgatitni dy produkte – rimelin tuaj të preferuar dhe pudrën e lirshme. Fillimisht, aplikoni një shtresë të hollë bojë për vetulla në qerpikët tuaj. Më pas i pudrosni me pluhur. Në fund, aplikoni një shtresë të dytë të rimelit. Dhe kjo eshte! Për rezultate më të mira, lakoni qerpikët me qerpikët përpara se të aplikoni bojë për vetulla.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Jennifer Lopez zakonisht mban modele flokësh dhe grim të guximshëm. Dhe si duket ai pa të? “Plotësisht ndryshe”

Si të zmadhoni buzët në 30 sekonda? Grimerja Kim Kardashian ka zbuluar një metodë të thjeshtë