Kuzhina e ditës

Merrni një pushim nga balayage dhe shkoni bambi bjonde. Ajo ndriçon fytyrën dhe largon vëmendjen nga rrudhat

10views

Po kërkoni trendin më të fundit të ngjyrave të flokëve? Para se të vizitoni sallonin, është më mirë të shikoni biondën bambi. Ajo tërheq vëmendjen, ndriçon dhe shton hijeshinë rinore. Shikoni ngjyrën më trendi të flokëve për dimrin 2024.

Foto: shutterstock/Sofia Zhuravetc

Tendencat e flokëve të këtij viti përfshinin të gjitha llojet e bobs deri tek prerjet franceze pixie. Me afrimin e fundit të vitit 2023, ia vlen të hedhim një vështrim se cilat tendenca mund të presim në vitin e ardhshëm. Nuk kam dyshim se frizurat bob do të vazhdojnë të jenë të njohura, por kur vjen puna te ngjyra, të gjithë do të kërkojnë “bambi blonde”.

Çfarë është një “bjonde bambi”? Më mirë provoni këtë ngjyrë të modës 2024 në vend të balajazhit të zakonshëm

Bambi bionde është një përzierje e nuancave të thella të mjaltit, bezhës, floririt, karamelit dhe vaniljes. Për shumë bionde dhe brune natyrale, ky nuancë flokësh mund të jetë shpëtimtar kur bëhet fjalë për uljen e kostove të mirëmbajtjes dhe zbardhjes. Kjo ju lejon të kombinoni më mirë ngjyrën tuaj bionde natyrale me tone më të errëta, natyrisht më të ngrohta. Është gjithashtu ngjyra perfekte për dimër, pasi përzierja e nuancave u jep flokëve një fund të pasur dhe të ngrohtë. Përveç kësaj, ai ndriçon butësisht, gjë që rinovon optikisht dhe tërheq vëmendjen nga rrudhat.

Po mendoni të ndryshoni ngjyrën e flokëve për vitin e ri? Frymëzohuni nga një përzgjedhje e të famshmëve

Nëse po kërkoni të shtoni pak ngrohtësi në paletën tuaj të ngjyrave të vjeshtës, biondja e stilit Bambi do ta bëjë këtë. Kjo ngjyrë është e lehtë për t’u përshtatur me nuancat ekzistuese bionde, por gjithashtu do të funksionojë po aq mirë me biondën e errët ose kafen e hapur. Në këtë mënyrë ju mund t’i shtoni një dimension tjetër ngjyrave bazë të miut.

Do të funksionojë dhe do t’i përshtatet një sërë toneve të lëkurës dhe llojeve të flokëve, pavarësisht nëse keni flokë kaçurrelë ose të drejtë. Mbështetësit e saj të famshëm përfshijnë, për shembull: Rita Ora, Sofia Richie Grainge, Beyoncé ose Rosie Huntington Whiteley.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Mënyra të shpejta për të mbuluar flokët gri. Ju nuk keni nevojë për bojë për këtë

Si të stiloni balluket franceze dhe si të stiloni balluket anësore? Një produkt do t’ju kursejë ditën