Kuzhina e ditës

Modele flokësh mbi 40 që do të heqin 5 kg nga supet tuaja. Ato rregullohen vetë dhe zbehin optikisht fytyrën tuaj

8views

Cilat modele flokësh zbehin fytyrën? Doli se edhe pas dyzetave ka shumë mënyra për të dobësuar vizualisht. Zgjidhni modele flokësh dhe modele në modë për t’u bërë përshtypje miqve dhe familjes tuaj. Këto modele flokësh janë një hit i kësaj vjeshte.

Foto: pexels.com/cottonbro studio

Shumë femra hezitojnë të ndryshojnë modelin e flokëve. Kemi frikë se mund të na shtohen jo vetëm vite, por edhe kilogramë. Rezulton se ka prerje flokësh dhe modele flokësh që do të sigurojnë që kjo të mos jetë kështu. Këto janë ideale për gratë mbi dyzet. Hollojnë fytyrën dhe falë tyre dukemi sikur kemi humbur të paktën 5 kilogramë. Çfarë është në trend këtë sezon dhe çfarë ia vlen të zgjidhni? Shikoni dizenjot dhe fluturoni në parukeri. Aty mund të ndodhë diçka e mahnitshme.

Modele flokësh mbi 40 që do t’ju heqin 5 kg. Zgjidhni kaçurrela të buta

Nëse keni flokë natyralisht kaçurrela, konsiderojeni veten me fat. Jo çdo grua e kupton se kaçurrelat natyrale hollojnë optikisht fytyrën, ulin peshën dhe tërheqin vëmendjen nga fytyra. Fytyra më pas duket më e butë dhe më e hollë. Pra, merrni një hekur për kaçurrela dhe shikoni vetë. Ka shumë mundësi që kaçurrelat t’ju pëlqejnë aq shumë sa t’i bëni ato rregullisht.

Çfarë modeli flokësh të hollon fytyrën? Bob i shkurtër

Një bob i shkurtër është një zgjedhje e shkëlqyer për gratë me flokë të drejtë. Me çfarë karakterizohet? Ato janë pak më të gjata përpara dhe shkurtohen në pjesën e pasme. Një bob i shkurtër zvogëlon optikisht tiparet tuaja dhe merr deri në 5 kilogramë. Ky prerje flokësh është perfekte për femrat që nuk u pëlqen të kalojnë shumë kohë para pasqyrës gjatë rregullimit të flokëve. Thjesht stilojini flokët në mëngjes, drejtojini pak nëse është e nevojshme ose krijoni valëzime të buta dhe keni mbaruar.

Çfarë modeli flokësh e hollon optikisht fytyrën tuaj? Zgjidhni një prerje pixie

Prerja pixie është ideale për gratë me një fytyrë të rrumbullakët që duan të humbin peshë vizualisht. Prerja është e parregullt dhe largon vëmendjen nga përmasat e fytyrës suaj. Flokët bien mbi fytyrë, duke ndihmuar në konturimin e ovalit.

Jo vetëm që hollon optikisht fytyrën, por edhe të gjithë siluetën. Nëse dëshironi të shkoni pak më të egër, zgjidhni një vijë theke të shtresuar butësisht që bie mbi sy. Në varësi të preferencave tuaja, mund të zgjidhni një prerje flokësh të shkurtër ose pak më të gjatë dhe një ngjyrë interesante të flokëve.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Modelet më të mira të flokëve për të fshehur flokët gri. Zbuloni mënyra natyrale për të marrë fije argjendi

Të 60-at, këto modele flokësh do t’ju rinojnë më mirë se një liftim i fytyrës. E thjeshtë dhe ideale për stinën e vjeshtës