Kuzhina e ditës

Modelet e flokëve për natën e Vitit të Ri. Mund ta bëni vetë dhe në një kohë të shkurtër

8views

29/12/2023 Redaksia Pasioni në ju ().

Nata e Vitit të Ri është një kohë kur çdo grua dëshiron të shkëlqejë jo vetëm me stil, por edhe me një model flokësh të shkëlqyer. Këtu janë disa sugjerime për modele flokësh perfekte për natën e ndërrimit të viteve, të cilat do të japin frymë dhe do të rinojnë. Për më tepër, ato bëhen të lehta dhe të shpejta.

Foto: shutterstock/PeopleImages.com – Yuri A

bisht i lartë

Një bisht elegant i lartë është një zgjedhje e shpejtë dhe me stil për natën e ndërrimit të viteve. Mjafton nëse i mbledhni me kujdes flokët lart në kokë dhe më pas i lidhni fort me një brez – mundësisht të gjerë dhe dekorativ, për shembull mëndafshi. Është një model flokësh që zbulon fytyrën dhe i jep asaj një prekje magjepsëse dhe është tepër e lehtë.

Foto: shutterstock/Kourdakova Alena

Simite ne versione te ndryshme

Nëse jo bisht, po për një topuz? Mund të vishni një topuz të ulët ose një topuz të lartë në natën e Vitit të Ri, në varësi të asaj që ju përshtatet. Në të dyja rastet, mund të përdorni aksesorë të ndryshëm flokësh si karfica, barreta apo karfica flokësh.

Foto: shutterstock/Dannas

Gërsheti romantik

Dashamirët e modeleve të flokëve romantike mund të zgjedhin edhe një gërshetë. Duhet pak praktikë dhe kohë, por është një model flokësh shumë simpatik. Zgjidhni një gërshetë të lirshme, të ulët ose gërshetë franceze.

Valët e lehta rastësore janë një zgjedhje ideale për femrat që pëlqejnë flokët e lëshuar dhe një pamje natyrale dhe romantike. Fijet mund të përkulen butësisht me një hekur për kaçurrela ose rregullues flokësh dhe më pas të krehen për një efekt të butë. Valët janë të përshtatshme për flokë të gjatë dhe të mesëm.

Foto: shutterstock/Zoia Kostina

Valët e Hollivudit

Valët efektive që të kujtojnë ditët e arta të Hollivudit janë të dizajnuara për gratë klasike dhe elegante. Ky stil nuk është i vështirë për t’u krijuar – thjesht përdorni një hekur për kaçurrela me diametër të madh ose hekur për kaçurrela dhe më pas spërkateni lehtë me një spërkatës.

Foto: shutterstock/Pavel Vinnik

Flokë të drejtë, me shkëlqim

Nëse preferoni flokë të drejtë, asgjë nuk humbet. Ky stil është i përshtatshëm edhe për natën e Vitit të Ri. Është e rëndësishme të kujdeseni mirë për flokët tuaj paraprakisht për t’i mbajtur ata të shëndetshëm dhe të duken mirë. Ju mund të shtoni shkëlqim shtesë me llak flokësh me shkëlqim shtesë ose mjegull flokësh.

Foto: shutterstock/Kourdakova Alena

Kaçurrelat – iku

Pronarët e flokëve kaçurrela ose gratë që duan të ndryshojnë pamjen e tyre për Vitin e Ri duhet të mendojnë gjithashtu se si t’i stilojnë siç duhet kaçurrelat e tyre. Ju mund ta arrini këtë pamje me disa goditje të një hekuri drejtues.

Foto: shutterstock/BY-_-BY

Bob universal

Versioni modern i bobit është një hit i Vitit të Ri dhe një opsion për gratë që duan të bëjnë përshtypje me një hairstyle të re në natën e Vitit të Ri. Prerja shton stil dhe besim, është elegante, e lehtë për t’u mirëmbajtur dhe universale – i përshtatet shumicës së grave.

Foto: shutterstock/puhhha

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Pasi ta përdorni, nuk do të dëshironi të ndaloni. Ky pomadë është ari për rrudhat dhe lëkurën e thatë

Ju keni lexuar për të në Bibël. Shtoni 2 pika në krem ​​dhe aplikojeni në fytyrë. Ju do të vini re efektet në një kohë të shkurtër