Kuzhina e ditës

Natën e Vitit të Ri pa një ide flokësh? Këtu janë 3 modele flokësh të minutës së fundit që janë të shpejta, të lehta dhe magjepsëse!

12views

Përgatitja e një veshjeje për Vitin e Ri mund të jetë shumë stresuese. Shpesh harrojmë se sa të rëndësishëm janë aksesorët, frizurat dhe grimi. Prandaj, më poshtë po ju prezantoj tre modele flokësh që do të nxjerrin në pah çdo veshje në këtë mbrëmje të veçantë!

Viti i Ri po afron
Foto: shutterstock/PeopleImages.com – Yuri A

Të gjithë duan të ndihen si yll në natën e Vitit të Ri. Nëse tashmë keni zgjedhur një veshje simpatike dhe pompa të shkëlqyera, por nuk dëshironi ose nuk keni kohë për parukeri, këto tre modele flokësh do të jenë perfekte. Mund t’i bëni lehtësisht në shtëpi për pak minuta. Një, dy dhe një hairstyle e mrekullueshme për takimin e Vitit të Ri është gati!

Videoja e mësipërme në Instagram tregon ndoshta hairstyle më e lehtë për pronarët e flokëve të gjatë. Me ndihmën e një furçe dhe një kapëse flokësh, mund të krijoni një frizurë fantastike në sekonda. Pa një milion karfica, ju mund ta rregulloni këtë model flokësh në një çast dhe do të jeni të lumtur të shkoni në dyshemenë e Vitit të Ri!

Ky model flokësh i thjeshtë do t’ju shoqërojë gjatë gjithë mbrëmjes. Të gjithë mund ta përballojnë atë

Ashtu si sugjerimi i mëparshëm, këtë model flokësh mund ta bëni në pak sekonda. Gjithçka që ju nevojitet është një furçë dhe disa kunja bobi. Ky hairstyle e lartë është jashtëzakonisht elegante dhe e hollon fytyrën tonë.

Nëse dëshironi të arrini një efekt edhe më të madh, mund ta vendosni në flokët tuaj endje në pikat kryesore me ngjyra, siç është në video. Mund t’i blini pothuajse në çdo farmaci dhe garantojnë një efekt të vërtetë WOW! Me këtë model flokësh, nuk keni pse të shqetësoheni për stilimin e vazhdueshëm të flokëve në banjë. Modeli i flokëve me krehje të lartë do t’ju qëndrojë gjatë gjithë natës së Vitit të Ri dhe ju mund të kënaqeni me festimet e Vitit të Ri.

Ju mund t’i bëni këto valë të Hollivudit në pak minuta. Pamje fantastike për flokë të shkurtër

Së fundmi, një sugjerim për zonjat që kanë flokë të shkurtër dhe mund t’i kushtojnë disa minuta më shumë flokëve të tyre. Për këtë hairstyle ju duhet vetëm një hekur për kaçurrela dhe llak flokësh. Sa më i fortë të jetë hekuri për kaçurrela, aq më mirë!

Falë këtij modeli flokësh do të ndiheni si një yll hollivudian me flokë të shkurtër. Është gjithashtu tepër praktike. Me shumë llak flokësh, qëndron në vend gjithë mbrëmjen. Krijimi i këtyre valëve të bukura është më i lehtë nga sa mendoni!

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Një hit për 50-vjeçarët! Janë të dekoruara në mënyrë të jashtëzakonshme dhe të modifikuara në mënyrë të përshtatshme, janë të përshtatshme edhe për natën e Vitit të Ri!

Stilet për natën e Vitit të Ri. Sugjerime ideale për zonjat 50+ për t’u rinovuar dhe dobësuar