Kuzhina e ditës

Ngjyra rinovuese të thonjve për vjeshtë. Ideale për femrat 50+

7views

Vjeshta është koha kur ne mund të shijojmë paletën e ngjyrave të bukura në natyrë dhe në modë. Zgjedhja e ngjyrës së duhur të manikyrit është çelësi për t’i bërë duart tona të duken më të mira. Cilat ngjyra të thonjve të vjeshtës do t’ju rinojnë dhe hollojnë duart tuaja?

Foto: shutterstock/Tamara83

Ngjyra rinovuese të thonjve për vjeshtë

E kuqja është gjithmonë një zgjedhje e sigurt për manikyrin e thonjve. Është i përjetshëm dhe i jep elegancë duarve. Përveç kësaj kjo ngjyrë ndihmon në hollimin optik të gishtave, kështu që duken më të holla. Është një zgjedhje ideale si për manikyr të përditshëm ashtu edhe për raste të veçanta.

Nuancat bezhë janë aktualisht shumë në modë, sidomos në vjeshtë. Ato janë të buta dhe mbi të gjitha universale. Ata shkojnë me çdo veshje dhe ato janë një zgjedhje ideale nëse duam që duart tona të duken më të reja dhe më të holla.

Kafe e hapur është një tjetër opsion që është perfekt për këtë periudhë të vitit, veçanërisht për gratë e pjekura. Kjo ngjyrë e ngrohtë i përshtatet një shumëllojshmërie nuancash lëkure dhe përputhet në mënyrë perfekte me ngjyrat e këtij sezoni. Ndihmon për të holluar duart dhe u jep atyre hir dhe elegancë të butë.

Roza është një ngjyrë që lidhet gjithmonë me feminitetin dhe delikatesën. Nuancat e tij të ndritshme dhe delikate janë ideale për manikyrën e vjeshtës. Falë tyre, duart duken më të reja dhe më të buta.

Ngjyrat e thonjve për t’u shmangur

Nga ana tjetër, është gjithashtu e rëndësishme të mbani mend se ka ngjyra që optikisht plaken dhe trashin duart tona. Gratë e pjekura duhet t’i shmangin ato në manikyrin e tyre. Hije të tilla përfshijnë, për shembull:

  • blu kobalti – duart mund të duken masive dhe kapilarët janë të theksuar,
  • portokalli – thekson papërsosmëritë e mundshme të duarve,
  • e verdhe – e bën lëkurën të duket gri dhe manikyrit i mungon eleganca,
  • vjollcë – u shton vite duarve, të cilat gjithashtu i bëjnë ato të duken masive.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Dikur hit, sot sinonim i kitsch-it. Në vjeshtën e vitit 2023, më mirë të shmangni thonjtë e tillë

50-disa! Këto ngjyra thonjve do të rinovojnë duart tuaja dhe do t’u japin atyre një prekje elegante. Vini bast mbi to këtë vjeshtë