Kuzhina e ditës

Një hit për 50-vjeçarët! Janë të dekoruara në mënyrë të jashtëzakonshme dhe të modifikuara në mënyrë të përshtatshme, janë të përshtatshme edhe për natën e Vitit të Ri!

9views

Komplete të tilla duken thjesht të mahnitshme! Ato theksojnë bukur jo vetëm bukurinë femërore, por edhe karakterin e shumë rasteve të veçanta falë dekorimit të tyre.

Foto: instagram/petradieners

Ato janë shumë të lehta për tu stiluar, duken gjithmonë jashtëzakonisht elegante dhe me stil. Janë një alternativë ndaj fustaneve tradicionale, edhe pse modelet e qepura siç duhet duken jo më pak femërore dhe me shije. Ato ia vlen t’i shikoni – veçanërisht me ardhjen e Vitit të Ri!

Do të dukeni mirë në to në shumë evente! Më mbresëlënëse janë ato me dekorime

Kostume femrash! Shpesh të përbërë nga pantallona të gjera dhe një xhaketë paksa oversize, këto kostume duken jashtëzakonisht elegante dhe shik kur kombinohen vetëm me një bluzë të thjeshtë dhe këpucët tuaja të preferuara. Kombinime të tilla theksojnë bukur bukurinë e grave të pjekura, dhe falë përdorimit të pëlhurave të zbukuruara me saten, ato përshtaten në mënyrë të përkryer në atmosferën festive të shumë takimeve.

E fundit, por jo më pak e rëndësishme, sequins janë jashtëzakonisht të njohura këtë sezon! Ata nuk lidhen më me kitsch-in, por më tepër me guximin për të ndjekur modën dhe për të shprehur karakterin përmes tendencave. Femrat me stil padyshim që në të ardhmen e afërt do të jenë në gjendje të shkëlqejnë me veshjet me temina, por materialet me shkëlqim janë përdorur me shije edhe në koleksione të tjera veshjesh këtë sezon. Bluzat e dekoruara, fundet apo fustanet tejet me shije të lënë një përshtypje mbresëlënëse.

Shkëlqyese por jo me tegela! Kjo është një ofertë për femrat që nuk kanë frikë të luajnë me modën

Sequins kanë një tërheqje të fortë që nuk mund të mohohet. Megjithatë, në koleksionet e markave të njohura, shpesh është e mundur të gjesh veshje të bëra nga pëlhura që nuk kanë këto dekorime të bukura, por që ruajnë një shkëlqim dekorativ falë thurjeve të veçanta ose fijeve dekorative. Xhaketat e bëra në këtë mënyrë mund të jenë jashtëzakonisht praktike dhe të plotësojnë veshjet edhe më formale.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Moda 50+. Top 3 modelet e fustaneve që afrojnë figurën me llojin e orës së rërës. Shumë femërore dhe në modë!

Nuk ka më funde. Tani e tutje, 50-vjeçarët do të veshin “topa disko”. Një hit apo një faux pas modës?