#image_title
Kuzhina e ditës

Nuk është më e kuqe. Është ngjyra më në modë e thonjve të këtij sezoni

15views

Këtë stinë tek thonjtë mbretërojnë nuancat kafe. Manikyrja e kafesë u shpall më moderne. Ngjyra kafe pasqyron në mënyrë perfekte vjeshtën dhe, falë universalitetit të saj, është e përshtatshme për çdo stil, pavarësisht nga rasti.

Foto: shutterstock/Ann Haritonenko

Vjeshta është koha kur natyra na dhuron tone të ngrohta dhe tokësore. Në këtë periudhë të vitit ia vlen t’i futni këto nuanca jo vetëm në gardërobën tuaj, por edhe në thonjtë tuaj. Manikyri i kafesë mbretëron këtë sezon, duke tërhequr vëmendjen me elegancën dhe sharmin e tij. Shikoni dizajne të ndryshme të thonjve të kafesë.

Hiti i sezonit – thonjtë e kafesë

Trendi i sezonit është thonj kafeje apo manikyr kafeje. Nuancat e ngrohta kafe janë të përshtatshme për vjeshtë dhe u japin duarve një prekje të veçantë.

Nëse vendosni për një manikyr kafeje, do të keni vjeshtë në thonjtë tuaj. Një ide e mirë është të kombinoni nuanca të ndryshme të kafesë së bashku apo edhe të dekoroni thonjtë tuaj me modele kafe. Falë këtyre kombinimeve, thonjtë tuaj do të fillojnë të duken si vepra të vogla arti.

Manikyr me kafe – kafeja si ngjyra më në modë e thonjve

Një manikyr kafeje është një reflektim i peizazhit të vjeshtës, e si rrjedhim edhe i ngjyrave që sundojnë këtë periudhë të vitit. Ne po flasim, natyrisht, për nuanca të ndryshme të kafesë. Thonjtë e kafesë nuk janë vetëm hit këtë sezon, por edhe shprehje elegance dhe klasi.

Manikyrja me kafe është e përshtatshme si për pamjet e përditshme ashtu edhe për ato elegante. Ngjyra kafe e thonjve është thjesht universale.

Thonjtë në nuanca kafe janë ideale për të dalë me miqtë, por edhe si manikyr për punë. Ngjyra është e denjë dhe shpreh profesionalizëmkështu që do të jetë një hit në takimet e biznesit.

Manikyrja e kafesë do të kënaqet gjithashtu në ngjarje të ndryshme, sepse do të shkëlqejë në mbrëmje. Ngjyra kafe i shkon padyshim një stili elegant. Mund të tundoheni të zgjidhni një dekorim delikat për thonjtë ngjyrë kafe.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Ngjyra rinovuese të thonjve për vjeshtë. Ideale për femrat 50+

Dikur hit, sot sinonim i kitsch-it. Në vjeshtën e vitit 2023, më mirë të shmangni thonjtë e tillë