Kuzhina e ditës

Pasi ta përdorni, nuk do të dëshironi të ndaloni. Ky pomadë është ari për rrudhat dhe lëkurën e thatë

9views

Nëse jeni ende duke luftuar me lëkurën tuaj ose dëshironi të hiqni qafe linjat e holla, mendoni për produkte të tjera përveç kremrave klasikë. Disa pomada që gjenden zakonisht në farmaci mund të bëjnë mrekulli për lëkurën e thatë. Përveç kësaj, ato janë si ari për rrudhat dhe ulin pamjen e tyre.

Pomadë për rrudhat dhe lëkurën e thatë
Foto: shutterstock/Dean Drobot

Në dimër, lëkura jonë ka nevojë për kujdes të veçantë. Për të shmangur acarimin dhe thatësinë, merrni parasysh mënyra natyrale për ta ushqyer atë. Në vend të kremrave, ju mund të përdorni pomadën klasike të rrëshirës, ​​e cila mund të hidratojë dhe rigjenerojë thellësisht lëkurën. Ashtu si ari, ai gjithashtu vepron në linjat e holla dhe rrudhat. Pomadat klasike të vitaminave do të kenë efekte të ngjashme.

Pomada me rrëshirë është një ilaç për rrudhat dhe lëkurën e thatë. Ka një efekt hidratues të thellë të menjëhershëm

Pomada me rrëshirë është një kurë e vërtetë për rrudhat dhe lëkurën e thatë. Përshpejton procesin e rinovimit të epidermës dhe i jep lëkurës elasticitet më të mirë. Përveç kësaj, ajo është gjithashtu përgjegjëse për nivelin e duhur të lagështisë në lëkurë, gjë që e bën atë të butë dhe të lëmuar. Me përdorim të rregullt, lëkura juaj do të bëhet shumë më e hidratuar.

Pomada me vitaminë A mund të bëjë mrekulli për lëkurën e thatë. Ai lehtëson irritimin dhe hidraton

Pomadë klasike me vitaminë A do të ketë një efekt të ngjashëm me pomadën e rrëshirës. Mbron epidermën dhe hidraton intensivisht lëkurën e thatë. Mund të aplikohet lokalisht ose në të gjithë fytyrën. Rekomandohet veçanërisht në dimër sepse ka një efekt fantastik në të gjitha acarimet.

Rigjenerim intensiv me pomadë vitaminash. Gjithashtu do të ndihmojë në uljen e shfaqjes së rrudhave

Pomadën e vitaminës mund ta gjeni në çdo farmaci dhe në shumë barnatore. Ky lloj produkti qetëson në mënyrë efektive irritimin dhe dëmtimin e epidermës. Ka një efekt hidratues, rigjenerues dhe anti-irritues dhe në të njëjtën kohë mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të faktorëve të jashtëm. Është pjesë e pazëvendësueshme e çdo çante kozmetike, sidomos në dimër.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Ju keni lexuar për të në Bibël. Shtoni 2 pika në krem ​​dhe aplikojeni në fytyrë. Ju do të vini re efektet në një kohë të shkurtër

Rinovoni dhe ndriçoni fytyrën tuaj. Ja se si të krijoni pamjen e përsosur të grimit të Krishtlindjeve për gratë 50+