Kuzhina e ditës

Për 4 € dhe bën mrekulli. Kjo kozmetikë do të ndryshojë lëkurën, flokët dhe qerpikët tuaj

8views

Ka kozmetikë që njihen gjerësisht dhe përdoren në kozmetikë. Nuk kushton shumë dhe ka një efekt të dobishëm në lëkurë, flokë, qerpikë dhe vetulla. Nuk keni nevojë të shkoni në një sallon bukurie për të zbuluar efektet e tij të dobishme. Ju mund të rigjeneroni lëkurën dhe flokët tuaj në komoditetin e shtëpisë tuaj.

Foto: shutterstock/Parilov

Vetitë e vajit të kastorit vlerësohen gjerësisht në kozmetikë. Ky produkt ka efekte të dobishme në shumë fusha. Me përdorim të rregullt, lëkura juaj do të rifitojë ekuilibrin dhe pamjen e saj të shëndetshme, dhe flokët tuaj do të jenë më të hidratuar dhe me shkëlqim. Vetëm mos harroni ta përdorni rregullisht për të shijuar efektet e shkëlqyera të kësaj kozmetike.

Vaji i ricinit është një mrekulli për lëkurën e fytyrës. Hidraton, ushqen, rigjeneron

Vaji i ricinit ndihmon në mbajtjen e lëkurës të hidratuar dhe të ushqyer mirë. Ai gjithashtu mbështet rigjenerimin dhe elasticitetin e tij. Prandaj, është një alternativë e shkëlqyer për kremrat klasikë hidratues. Me përdorim të rregullt, lëkura juaj do të jetë e butë, rrezatuese dhe elastike. Përveç kësaj, kjo kozmetikë gjithashtu ndihmon në zvogëlimin e dukshmërisë së plagëve dhe strijave në lëkurë.

Një ilaç për majat e dëmtuara të flokëve. Provoni vajin e kastorit për të rivendosur shkëlqimin natyral të flokëve tuaj

Vaji i ricinit është gjithashtu i dobishëm për kujdesin e flokëve. Kjo kozmetikë funksionon si ari për majat e flokëve të dëmtuara. I hidraton dhe i rigjeneron intensivisht, duke u rikthyer shkëlqimin dhe pamjen e shëndetshme. Për rezultate të kënaqshme, pasi të keni larë flokët, aplikoni disa pika vaj në majat e lagura dhe më pas stilojini si zakonisht.

Vaji i ricinit forcon qerpikët dhe vetullat. Ata do të jenë shumë më të dendur

Vaji i ricinit gjithashtu ka një efekt të dobishëm në rritjen dhe gjendjen e qerpikëve dhe vetullave. Ai ushqen dhe hidraton në mënyrë të përkryer flokët, duke i bërë më të trashë dhe më rezistent ndaj dëmtimit. Gjithçka që duhet të bëni është të aplikoni një sasi të vogël kozmetike në qerpikët dhe vetullat çdo ditë para se të shkoni në shtrat. Efektet janë vërtet të shpejta dhe të kënaqshme.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Ju keni lexuar për të në Bibël. Shtoni 2 pika në krem ​​dhe aplikojeni në fytyrë. Ju do të vini re efektet në një kohë të shkurtër

Ato shfaqen pavarësisht nga mosha. Ju ende mund të hiqni rrudhat