Kuzhina e ditës

Përziejini dhe ruani në frigorifer. Do të ndihmojë me rrudhat poshtë syve

8views

Si të shtrëngoni lëkurën poshtë syve? Praktikisht të gjithë ne ia bëjmë vetes këtë pyetje në një moment. Për fat të mirë, nuk keni nevojë të investoni në preparate të shtrenjta, sepse do t’ju ndihmojnë produktet që shumë njerëz i kanë normalisht në shtëpi. Falë tyre do të vini re ndryshimin.

Foto: shutterstock/Andrew Angelov

Edhe pse rrudhat poshtë syve janë krejtësisht natyrale, jo të gjithë i pranojmë ato. Megjithatë, në vend që t’i drejtoheni menjëherë trajtimeve të shtrenjta, mund të provoni mjete të thjeshta shtëpiake. Rezulton se në kuzhinën tuaj mund të gjeni disa produkte bazë. Për çfarë po flasim? Megjithatë, përpara se të përdorni ndonjë nga truket shtëpiake, sigurohuni që të bëni një test alergjie në një zonë të vogël të lëkurës.

Si të hiqni shpejt rrudhat poshtë syve? Masazhoni lëkurën tuaj rregullisht

Pak femra e kuptojnë se është një metodë krejtësisht natyrale masazhi i rregullt i këtyre pjesëve do të ndihmojë në heqjen e rrudhave nën sy ose në uljen e tyre. Trajtimi përmirëson qarkullimin dhe rrit sasinë e oksigjenit dhe lëndëve ushqyese të furnizuara në lëkurë, duke e bërë atë të zhdërvjellët dhe rrudhat hiqen. Thjesht aplikoni pak nga kremi juaj i preferuar kundër rrudhave ose vaj rozmarine në gishta dhe filloni të masazhoni lëkurën tuaj me lëvizje rrethore. Vaji i kokosit do të funksionojë gjithashtu. Në fund, mos harroni të lani kozmetikën e tepërt. Pas vetëm disa javësh përdorimi, lëkura rreth syve do të jetë dukshëm më e lëmuar.

Si të shtrëngoni lëkurën poshtë syve? Mjetet juridike në shtëpi do ta zgjidhin problemin

Një tjetër truk është përdorimi i produkteve që shumica prej nesh i kemi rregullisht në kuzhinën tonë. Në këtë rast po flasim për kastravecin jeshil dhe gjethet e mentes. Shtoni ato në rreth 30 ml ujë trëndafili dhe përziejini gjithçka derisa të jetë e qetë. Zhytni shtupë pambuku në produkt, më pas vendosini në një qese dhe vendosini në ngrirje. Falë kësaj, ju merrni një përgatitje të lirë për freskimin e lëkurës së syve, e cila redukton rrathët e zinj dhe e hidraton atë. Nëse është e nevojshme, thjesht hiqni një tampon, prisni 10 minuta dhe aplikojeni në lëkurën e syve për 20 minuta.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Ju keni lexuar për të në Bibël. Shtoni 2 pika në krem ​​dhe aplikojeni në fytyrë. Ju do të vini re efektet në një kohë të shkurtër

Nuk ka më “qafë gjeli”. Produktet shtëpiake forcojnë lëkurën si mesoterapia