Kuzhina e ditës

Shalle në modë dhe mbuluese për dimër. Ata janë hiti i sezonit

14views

Dimri po afron shpejt. Tashmë ia vlen të mendoni për një shall në modë dhe mbi të gjitha të ngrohtë dhe të këndshëm për këtë sezon. Çfarë ju rekomandojnë aktualisht dizajnerët me famë botërore? Këto modele i gjeni në çdo rrjet dyqanesh.

Foto: shutterstock/Roman Samborskyi

Në vjeshtë dhe dimër 2023/2024 një shall specifik është i domosdoshëm – veçanërisht kur temperatura bie ndjeshëm, na duhen aksesorë të ngrohtë. Këtë sezon, ekspertët e modës ju inkurajojnë t’i jepni përparësi cilësisë kur zgjidhni një shall apo kapele. Ato të bëra nga pëlhura sintetike kanë tendencë të tërhiqen, shpesh formojnë flluska dhe nuk japin aq ngrohtësi sa shallet prej leshi ose lesh kashmiri. Cilat modele specifike ia vlen të zgjidhni për sezonin e ardhshëm të dimrit? Këtu janë disa sugjerime.

Shami me madhësi XXL

Këtë sezon, shalli duhet të jetë si një batanije – e gjatë, me gëzof, mbështjellëse. Jo vetëm për gratë e dashura, por edhe për gratë që pëlqejnë të vishen në modë. Një shall XXL në një model apo ngjyrë interesante do t’i shtojë një prekje të shkëlqyer çdo veshjeje. Më e mira nga të gjitha është e zbukuruar me thekë në skajet.

Shall i gjatë me karton

Në vjeshtë dhe dimër të 2023/2014, ia vlen edhe të vihet bast Modelet me kuadrate – ky model është një nga më trendet kur bëhet fjalë për shalle këto ditë. Një shall i gjatë, i trashë, leshi në një model më të vogël ose më të madh me kuadrate do të jetë një hit. Zgjidhni një model në një nuancë të veçantë të kuqe, jeshile ose blu të errët.

Foto: shutterstock/Alones

Shami mbështjellëse ngjyrë bezhë

Ngjyra bezhë është në modë prej disa sezonesh dhe është ende në modë. Nëse dëshironi të blini një shall pak më të shtrenjtë me cilësi më të mirë, bezha është padyshim një zgjedhje ideale. Kjo ngjyrë është e gjithanshme dhe e përjetshme – shkon me shumicën e stileve dhe për çdo rast. Është prej leshi që nuk kafshon, kështu që do të ndiheni rehat në të. Ky lloj veshjesh do t’ju qëndrojë me siguri për shumë vite.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Ngjyra rinovuese të thonjve për vjeshtë. Ideale për femrat 50+

Prerjet më të mira të flokëve për zonjat e moshës së mesme. Falë tyre, ju mund të dukeni deri në dhjetë vjet më të rinj