Kuzhina e ditës

Shumë gra i veshin ato gjatë gjithë kohës. Ata theksojnë pa mëshirë palosjet dhe shtojnë peshë optike

11views

Një stil i zgjedhur me zgjuarsi mund të theksojë pikat e forta të karakterit tuaj dhe në të njëjtën kohë të fshehë të metat e mundshme. Për të shmangur një gabim të modës dhe për të mos theksuar barkun tuaj të dalë, të ashtuquajturat gomave, është më mirë të përmbaheni nga veshja e pantallonave aktualisht të njohura.

Foto: shutterstock/Afrika e Re

Organizimi i garderobës së duhur për figurën tonë është mjaft sfidues. Jo vetëm që kërkon kohë, por mund të shkaktojë edhe shumë nerva. Prandaj, përpara se të filloni riparimin e veshjeve, është e dobishme të dini se cilat prerje do të dëmtojnë pamjen e figurës.

Është më mirë të mos ndiqni verbërisht trendet. Mund të shtoni peshë dhe të theksoni pliset

Ka rroba që është më mirë t’i zëvendësoni me një ose dy përmasa me shtimin në peshë, ose t’i braktisni plotësisht. Një shembull është aktualisht moda xhinse te ngushta, të cilat kthehen. Fatkeqësisht, ato nuk do të duken mirë në çdo figurë. Beli, i cili është shumë i ulët, ekspozon kockat e ijeve dhe stomakun dhe thekson “gomën” dhe palosjet. Dhe përveç kësaj, një prerje e tillë e pantallonave mund t’i shtojë “pa dashje” kile siluetës.

Çfarë pantallonash për femrat me bark të dalë? Prerje flokësh për të maskuar papërsosmëritë

Pantallonat për zonjat që duan të ndihen rehat dhe të maskojnë barkun e tyre të dalë mund të shtojnë stil në të njëjtën kohë. Ekzistojnë tre stile të pantallonave që janë të shkëlqyera për të mbuluar një bark më të madh dhe ijë të zgjatura:

  1. Pantallona me bel të lartë, të cilat fiksohen në zonën e kërthizës, do të mbulojnë të metat poshtë saj. Përveç kësaj, ata theksojnë në mënyrë të përkryer belin.
  2. Mami xhinse. Një përshtatje e lirshme me një bel të lartë thekson vijën e belit dhe mbulon kthesat dhe ijet.
  3. Pantallona në stilin e qeseve prej letre. Modeli me kravatë në bel është ideal për të mbuluar barkun dhe ijet e mëdha dhe për dobësimin optik të këmbëve.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Këto 3 tendenca nuk do të jenë më në modë në vitin 2024. Më mirë të mos i blini këto gjëra në shitje

Moda 50+. Top 3 modelet e fustaneve që afrojnë figurën me llojin e orës së rërës. Shumë femërore dhe në modë!