Kuzhina e ditës

Si mund të trashni vetullat tuaja? Vetëm dy pika çdo ditë dhe ato fillojnë të rriten si kërpudhat

10views

Si të trashni vetullat dhe të përshpejtoni rritjen e tyre? Ka ilaçe të ndryshme shtëpiake për t’ju ndihmuar. Ne kemi zgjedhur ato që janë më të njohura dhe ofrojnë rezultatet më të mira.

Foto: shutterstock/Marina Demeshko

Shumë njerëz ëndërrojnë për vetulla ekspresive dhe të trasha. Si mund ta përshpejtojmë rritjen dhe trashjen e tyre? Ne kemi disa këshilla të dobishme për ju. Të gjitha këto metoda janë të lira dhe shumë të njohura.

Si të trashni vetullat? Një produkt që keni në kuzhinën tuaj do t’ju ndihmojë

Metoda e parë përfshin përdorimin vetitë e vlefshme të qepëve. Si ta përgatisni këtë kozmetikë të bërë në shtëpi? Është shumë e thjeshtë! Fillimisht qepën duhet ta presim përgjysmë dhe të shtrydhim lëngun e saj. Më pas e aplikojmë tek vetullat dhe i masazhojmë me kujdes për disa minuta. Për të arritur rezultatet më të mira, e lëmë maskën të qëndrojë gjithë natën.

Si të trashni vetullat? Produkt i lirë i farmacisë

Një tjetër produkt që nuk mund të mungonte në listën tonë është vaj ricini. Çmimi i tij është zakonisht rreth 5 euro. Vetëm dy pika të këtij vaji çdo ditë do t’i bëjnë vetullat tona të rriten si të çmendura! Si ta futim atë në kujdesin tonë rutinë? Çdo ditë pas heqjes së make-up-it, produktin e fërkojmë në vetullat tona. E lëmë gjatë natës. Por mos harroni të jeni sistematik. Efektet e para duhet të jenë të dukshme pas dy javësh të trajtimit.

Si të trashni vetullat? Metoda e lirë dhe efektive

Është gjithashtu i shkëlqyeshëm për kujdesin e vetullave qumësht. I ushqen në mënyrë të përsosur, kështu që ato rriten më shpejt. Si ta bëjmë atë? Vendosni një sasi të vogël qumështi (mundësisht me yndyrë të plotë) në një pambuk dhe shpërndajeni në vetullat e pastruara. Pas rreth 20 minutash, shpëlajeni me ujë. Përsëriteni çdo ditë (mundësisht pas heqjes së make-up-it).

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Për 4 € dhe bën mrekulli. Kjo kozmetikë do të ndryshojë lëkurën, flokët dhe qerpikët tuaj

Vetullat duket se janë të laminuara dhe për disa qindarkë. Gjyshet tona e përdornin këtë truk