Kuzhina e ditës

Stilet për natën e Vitit të Ri. Sugjerime ideale për zonjat 50+ për t’u rinovuar dhe dobësuar

10views

Zgjedhja e një veshjeje për natën e Vitit të Ri nuk është kurrë e lehtë, veçanërisht për zonjat e pjekura. Për këtë natë të veçantë ia vlen të zgjidhni veshje që jo vetëm duken bukur, por edhe ju bëjnë të ndiheni mirë. Këtu janë disa sugjerime kryesore për zonjat 50+ që do t’ju bëjnë të dukeni më të reja dhe më të holla.

Foto: shutterstock/T.Den_Team

Fustan në formë A

Montim i ngushtë rroba në formën e shkronjës A janë ideale për femrat 50+. Prerja unike, e cila zgjerohet pak nga poshtë, thekson belin dhe në të njëjtën kohë mbulon të gjitha defektet. Zgjidhni një fustan midi ose maxi që është elegant dhe shumë komod në të njëjtën kohë.

Kostum elegant

Një element i besueshëm i stilit elegant mund të jetë gjithashtu thotë. Kombinoje me pantallona të gjera, p.sh. Pantallonat culotte që zgjasin vizualisht siluetën tuaj dhe ju bëjnë të dukeni elegante. Një ansambël klasik me ngjyra neutrale është ideal për natën e ndërrimit të viteve.

Kominoshe në vend të fustaneve

Kominoshe është një zgjedhje komode por joshëse për natën e ndërrimit të viteve dhe një alternativë e shkëlqyer për një fustan. Pantallonat e gjera shtojnë lehtësinë dhe pjesa e sipërme e montuar thekson figurën. Zgjidhni një jumpsuit në një ngjyrë solide ose me një model delikate. Kushtojini vëmendje zbërthimit në një vend të përshtatshëm.

Funde pencil

Një tjetër klasik që duket gjithmonë elegant janë funde pencil. Zgjidhni modele me gjatësi deri në gjunjë, të cilat do t’ju nxjerrin në pah këmbët dhe në të njëjtën kohë do të mbulojnë çdo defekt të kofshëve. Për një pamje të ekuilibruar kombinojini me një bluzë apo këmishë plot stil.

Modele delikate

Modelet ato mund t’ju rinovojnë dhe të hollojnë për mrekulli figurën tuaj. Zgjidhni zbukurime delikate si lule të vogla, vija vertikale ose pika të vogla që do t’i shtojnë butësi dhe freski pamjes tuaj. Shmangni modelet shumë të mëdha dhe të dendura në mënyrë që të mos mbingarkoni pamjen e përgjithshme.

Elemente dantelle

Elemente dantelle ato janë gjithmonë në modë dhe shtojnë një prekje femërore. Futjet delikate të dantellave në një fustan, bluzë apo fund do të gjallërojnë pamjen dhe do t’i japin një prekje romantike. Megjithatë, sigurohuni që të shmangni veshjet me dantella, të cilat mund të duken shumë ekstravagante.

Theksimi i belit me rrip

Theksimi i belit është çelësi për një siluetë elegante dhe optikisht më të hollë. zgjidhni rripa në modë, sidomos ato të ngushta që nxjerrin në pah butësisht vijën e belit. Rripi i duhur mund të bëjë mrekulli për të shtuar proporcion dhe lehtësi në siluetë.

Zgjedhja e veshjeve të sipërme

Nëse po dilni nga shtëpia për një festë, duhet të mendoni edhe për veshjet e sipërme. Merrni zgjedhjen tuaj në natën e Vitit të Ri pallto goditëse. Prerje klasike me një buzë pak të ndezur ose gjysmë të gjatë pallto llogore ato janë një zgjedhje e shkëlqyer. Zgjidhni nuancat neutrale që shtojnë elegancën dhe shkojnë me gjithçka.

Aksesorët e duhur

Mos harroni për aksesorët e duhur – këpucët me taka, një çantë zarf apo bizhuteritë e duhura mund të bëjnë mrekulli. Make-up, frizurat dhe manikyri janë gjithashtu të rëndësishme. Në natën e Vitit të Ri, ia vlen të lirohesh pak dhe të zgjedhësh diçka që zakonisht nuk e zgjedh.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Thonjtë për natën e Vitit të Ri 2024 – manikyri juaj do të jetë më i mirë se festa

Grim për natën e Vitit të Ri. Çmenduni me shkëlqimin dhe ngjyrat