Kuzhina e ditës

Thonjtë për natën e Vitit të Ri 2024 – manikyri juaj do të jetë më i mirë se festa

12views

)

Vezullues si yje, i mbuluar me brymë apo me ngjyra si fishekzjarre? Çfarë thonjsh sugjerojnë stilistët e famshëm për natën e Vitit të Ri 2024? Ngjyrat klasike të kuqe, nudo dhe bezhë shkojnë anash këtë herë. Përshëndetni Vitin e Ri me bollëk!

Foto: shutterstock/Klaudia Pinter

Në natën e Vitit të Ri, edhe njerëzit që vlerësojnë një manikyr minimalist i lejojnë vetes të çmenden pak. Nuancat klasike bezhë, të kuqe dhe nudo i përkasin së shkuarës. Në vend të kësaj, një shpërthim ngjyrash dhe shkëlqimi shfaqet në duar. Ja disa sugjerime për stilimin e duarve për këtë natë të Vitit të Ri nga stilistët e famshëm.

Thonjtë për natën e Vitit të Ri 2024: efekti i syve të maces

Sytë e maces janë një trend, e cila prej vitesh nuk ka dalë nga moda. Është e thjeshtë por e dallueshme, prandaj është e dashur për femrat në mbarë botën. Modelet e dritës tërheqin syrin dhe ngjyra e grimcave ndryshon me këndin e incidencës së dritës. Ky stil është simpatik dhe shkon në mënyrë perfekte me një veshje të Vitit të Ri. Ju mund të zgjidhni ngjyrat e lehta për një efekt shampanjë ose për nuancat e errëta që të kujtojnë qiellin e Vitit të Ri.

Thonjtë për natën e Vitit të Ri 2024: baby boomer në versionin argjend

A ju kujtohet ende bebe boomers? Ky stil bazohej në përzierjen e dy ngjyrave. Më shpesh rozë e lehtë ose ngjyrë bezhë në pjesën e poshtme, e cila më pas kalon pa probleme në të bardhë në majë të thoit. Për natën e ndërrimit të viteve ju rekomandojmë këtë stil, por me llak argjendi ose floriri. Ky manikyr duket elegant dhe në mbrëmje. Mund të shtohet edhe pluhur.

Thonjtë për natën e Vitit të Ri 2024: Thonjtë francezë fëstëk

Ngjyra më e fortë e kësaj stine është fëstëku. Nuk është çudi që shumë stilistë vendosën ta përdorin në dizajnet e tyre të Vitit të Ri. E preferuara jonë është manikyrja franceze me thekse fëstëku dhe shkëlqim. Duket luksoze për të thënë të paktën!

Nëse stile të tilla të guximshme nuk ju bindin, ju gjithmonë mund të theksoni një gozhdë. Shtimi i kristaleve, temave ose zbukurimeve të tjera në të do të jetë një sukses.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Një manikyr i pazakontë dhe simpatik për natën e ndërrimit të viteve dhe jo vetëm. Një kënaqësi e vërtetë për adhuruesit e xhel-llakut

Dëshironi thonjtë më në modë në 2024? Me këtë manikyr do i kaloni të gjithë