Recetë

A i njihni schnitzelat fshatare? Provoni këtë recetë të lirë dhe të paçmuar

13views

Ju prezantojmë një recetë për schnitzel fshatare, e cila është jo vetëm e lirë, por edhe jashtëzakonisht e shijshme dhe ushqyese. Duke përdorur përbërës të zakonshëm si qepë, vezë dhe bollgur, do të përgatisni një vakt të shijshëm që do të kënaqë të gjithë familjen.

Çfarë do të na duhet:

  • 3 qepë (500 g)
  • 2 vezë
  • 3 lugë bollgur
  • 2 thelpinj hudhre
  • Kripë dhe piper për shije
  • Vaj vegjetal për tiganisje
  • 400 ml salcë domate (ose salcë domate)

Si do të vazhdojmë:

1) Përgatitja e përzierjes së qepëve: Pritini qepën në copa shumë të vogla. Në një tas të madh, përzieni së bashku qepën, vezën, bollgurin, hudhrën e shtypur, kripën dhe piperin. Për një shije më intensive, mund të shtoni një lugë salcë soje. Lëreni masën të pushojë për 10-15 minuta në mënyrë që bollguri të ngrihet.

2) Formimi dhe skuqja e koteletave: Formoni përzierjen e qepëve në petë me duar të lagura. Ngrohni vajin vegjetal në një tigan dhe skuqni kotatet nga të dyja anët derisa të marrin ngjyrë të artë.

3) Mbytje: I kalojmë kotatet e pjekura në një tigan tjetër dhe i mbulojmë me salcë domate. Ziejini në zjarr të ulët për rreth gjysmë ore, derisa bërxollat ​​të zbuten dhe salca të jetë pakësuar.

4) Administrimi: Shërbejini copat e gatshme të vendit me pjatën tuaj të preferuar, si patate të ziera, oriz ose makarona.

Patate të pjekura me gjoks pule dhe hudhër në gjalpë – absolutisht e thjeshtë, por e shijshme

konkluzioni

Kjo recetë e thjeshtë dhe ekonomike për schnitzel të vendit dëshmon se ushqimi i shijshëm dhe i shijshëm nuk ka pse të kushtojë një pasuri. Provojeni dhe shikoni vetë se edhe përbërësit e zakonshëm mund të përzihen në diçka të jashtëzakonshme.