Recetë

A ju ka mbetur ndonjë patate nga darka e mbrëmshme? Në vend që t’i hidhni, përdorni këto 5 mënyra

10views

Gjatë përgatitjes së darkës, jo gjithmonë arrijmë të llogarisim saktë porcionet e përgatitura. Prandaj ndodh shpesh që të na mbeten më shumë patate që nuk dimë çfarë të bëjmë. Fatmirësisht ne kemi përgatitur disa nga sugjerimet më të shijshme për ju që të mos shqetësoheni për këtë problem.

Foto: shutterstock/RHJPhtotos

Patatet janë pjata anësore më e njohur për darkë. Qërohen dhe priten në copa më të vogla, futen në ujë me kripë dhe më pas zihen. Ato shërbehen me mishin dhe sallatën tuaj të preferuar. Megjithatë, edhe pas një darke të shijshme, mund të kemi porcione patate me të cilat nuk dimë çfarë të bëjmë. Për fat të mirë, ka disa mënyra të vlefshme për t’i përdorur ato. Ndonjëherë ne as që i mendojmë disa prej tyre.

Ide për përdorimin e patateve të ziera

Patatet janë një përbërës i gjithanshëm që mund të përdoret në shumë pjata. Edhe versioni i tyre i gatuar mund të përdoret në mënyra të ndryshme. Më poshtë po rendis disa prej tyre, të cilat mund të mos jenë gjithmonë të dukshme.

  • Donuts me patate. Po, nuk e kemi gabim. Donutët me patate të ziera ekzistojnë vërtet dhe janë shumë të shijshëm. Dizajni i tyre nuk ndryshon nga klasikët e njohur dhe shija i korrespondon atyre. Ndiqni këtë recetë sa më shpejt që të mundeni dhe shikoni nëse ia vlen përpjekja.
  • Patate të ziera si trashës për supat. Pureja e patateve mund të jetë një shtesë e shkëlqyer për supa të ndryshme. Duke i shtuar në gjellë, fitojnë shije dhe në të njëjtën kohë fitojnë një konsistencë më kremoze dhe më kadifeje. I shkon shumë supave kremoze si supë me kunguj, supë me kërpudha apo supë me presh.
  • Topa me patate të papërpunuara. Nëse ju kanë mbetur një sasi e madhe patatesh të ziera nga darka e mbrëmshme, mund të bëni një rostiçeri të shijshme prej tyre. Shtimi i djathit në to dhe formimi i përzierjes në topa garanton një përvojë të shijshme shije. Topa të tillë duhet të skuqen dhe të shërbehen me salcë.
  • Patatet si pjatë anësore për mëngjes. Omëletat me vezë me perime janë një formë shumë e njohur e ushqimit të mëngjesit. Zakonisht atyre u shtohen speca, qepë ose kërpudha. Pra, asgjë nuk ju pengon të shtoni edhe patate të ziera. Mjafton t’i skuqni në të njëjtën mënyrë si përbërësit e tjerë dhe mëngjesi do të jetë më i pasur.
  • Shtesë në sallatë. Asgjë nuk e plotëson një vakt si patatet e shijshme. Pasi të jenë gatuar, mund t’i kombinoni me perime dhe salca të tjera për të krijuar një vakt ose meze të lehtë. Patate të tilla mund të përdoren edhe për të përgatitur sallatë me vezë ose perime.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Nga ky lëng shtoni dy lugë gjelle tek patatet e ziera. Ata do të jenë më të shijshëm dhe nuk do të thithin ujë

Petullat e mbushura me patate do të zhduken brenda një kohe të shkurtër. Qendra do të befasojë sythat e shijes