Recetë

Ajo rikrijoi një recetë për petullat me barishte nga Mesjeta. Rezultati i tejkaloi të gjitha pritjet

17views

Petulla me barishte sipas një recete mesjetare shije absolutisht hyjnore. Tiktoker rikrijoi këtë recetë, e cila u bë hit në internet. Petullat kënaqen me aromën delikate të bimëve aromatike dhe strukturën unike krokante por me gëzof. Janë ideale për një rostiçeri pasdite me çaj.

Petulla me barishte sipas një recete mesjetare shije absolutisht hyjnore.
Foto: TikTok/@thesnakesaidtotheriver

Një tiktoker që poston në internet me emrin @thesnakesaidtotheriver ndau së fundmi një recetë që ajo rikrijoi nga libri mesjetar i gatimit The Forme of Curye. Receta për “Fritour nga erbes”, pra petullat me barishte, duket çuditërisht e thjeshtë. Duke i përgatitur në komoditetin e kuzhinës suaj, mund të transportoheni për një çast në kohët e largëta kur mbi tavolina mbretëronin pjata të pakomplikuara, por jashtëzakonisht të shijshme.

Tiktoker rivendosi një recetë nga shekulli i 14-të. Ajo kishte nevojë vetëm për disa përbërës

Përdoruesi i TikTok zbuloi se rikrijimi i delikatesës mesjetare ishte argëtim dhe kënaqësi më vete. Era e bimëve aromatike e mahniti atë dhe pjesa e sipërme krokante e ushqimit dhe struktura e shëndoshë në mes e detyruan të merrte një porcion tjetër. Doli se mjaftojnë vetëm disa përbërës të thjeshtë për të krijuar një kafshatë të shijshme që njerëzit e shijonin qindra vjet më parë.

Përbërësit:

  • 120 g miell gruri,
  • 180 ml ujë,
  • lugë çaji maja e thatë
  • gjysmë luge çaji kripë,
  • disa degë barishtesh të freskëta: trumzë, borzilok, rozmarinë, kopër etj.
  • vaj ose vaj ulliri,
  • me.

Petulla me barishte mesjetare. Mënyra e përgatitjes

Së pari, lani bimët tërësisht. I lëmë të thahen dhe më pas i presim shumë imët. Ju mund ta bëni këtë me një thikë ose ta bëni më të lehtë me një blender ose mulli mishi. Më pas përziejmë miellin, majanë, ujin e vakët dhe kripën. Përziejini fort për të krijuar një masë të lëmuar dhe homogjene.

I shtojmë brumit barishtet e grimcuara dhe i përziejmë sërish për disa minuta, më pas e mbulojmë brumin me një peshqir dhe e lëmë të vijë për rreth 1,5-2 orë. Gjatë kësaj kohe, brumi duhet të dyfishohet në vëllim.

Në hapin tjetër, ngrohni yndyrën në një tigan ose tenxhere të thellë. Masën e grijmë me një lugë ose lugë të vogël dhe e hedhim sipër vajit vegjetal ose ullirit. Skuqini petullat nga të dyja anët për 3-5 minuta derisa të marrin ngjyrë të artë dhe pak krokante. Në fund hidhni pak mjaltë, i cili bashkë me aromën bimore do t’i japë petullave një shije unike. Ju befte mire!

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Shtoni në fund të skuqjes. Kjo bukë me vezë është një kryevepër

Ju ka mbaruar buka? Nga 4 përbërësit bëni një brumë dhe vendoseni në tepsi. Bukë e bërë në shtëpi në pak minuta