Recetë

Bëje tani dhe do ta falënderosh veten në dimër. Një recetë perfekte nga gjyshja

9views

Në mes të verës, pak njerëz mendojnë për dimrin, i cili do të na mirëpresë pas disa muajsh. Edhe pse aktualisht po shijojmë pushimet, ia vlen të hedhim disa hapa tani për t’i bërë mbrëmjet e dimrit më të këndshme se zakonisht. Një nga mënyrat është përgatitja e kompostës së qershisë, e cila do të shijojë shumë në dhjetor.

Foto: shutterstock/nada54

Vera është një kohë e shkëlqyer për të grumbulluar atë që mundemi përkëdheli sythat e shijes gjatë ditëve të ftohta. Shumë njerëz fillojnë të përgatiten turshie cila mund të shijohet pas një kohe të gjatë të shtrirë në qilar.

Megjithatë, nuk duhet të harrojmë edhe ato të shijshmet kompostoe cila do të zhvillojë një thellësi shije dhe aromë në pak muaj. Pra si të përgatisim komposto me vishnje, që mund të shijoni në dimër? Këtu është e thjeshtë, e provuar dhe mbi të gjitha Receta e gjyshes.

Komposto e qershisë së gjyshes për dimër

Përbërësit:

  • 4 kg qershi pa kokrra
  • 2 kg sheqer
  • 2 litra ujë

Nga përbërësit e listuar do të përgatisni gjashtë gota litra komposto.

Qershitë lani tërësisht nën ujë të rrjedhshëm dhe hiqni kërcellet. Hidhe brenda në gota të pastra, duke lënë 2-3 cm hapësirë ​​të lirë nga shtresa e sipërme e qershive deri te vendi ku vendosni kapakun.

Hidhni ujë në tenxhere dhe shtoni sheqer – sasia e sheqerit të shtuar varet nga preferencat tuaja personale. Përziejini dhe lëreni të vlojë. Ujë të zier dhe sheqer hidhni në gota të mbushura me vishnje dhe i vidhosni fort.

Vendosni gotat në enë dhe derdhni ujë me një temperaturë të ngjashme me ¾ e lartësisë së tyre, çfarë lloj uji derdhet në gota. Ziejeni dhe pasterizoni për një çerek ore.

Pas kësaj kohe, zgjidhni gota nga ena dhe i lëmë mënjanë të ftohen, kthyer me kokë poshtë. Pasi të jenë ftohur mjaftueshëm, zhvendosini kavanozët në një vend të freskët dhe të errët ku duhet të jenë zgjasin për disa muaj. U krye!

Artikuj të ngjashëm: