Recetë

Cili është ndryshimi midis żurek dhe borscht të bardhë? Çfarë të shërbejmë në tryezën e Pashkëve?

16views

Żurek dhe borscht i bardhë – dallimet themelore

Disa ekspertë në këtë temë janë në gjendje të mbrojnë supën e tyre të preferuar, duke renditur veçoritë që e bëjnë atë të pakrahasueshme. Gustatorët e tjerë, më pak kërkues, nuk shohin asgjë të veçantë ndryshimi midis borscht të bardhë dhe żurek. Edhe pse pjatat janë të ngjashme, ato përgatiten paksa ndryshe.

Rolin kryesor këtu e luan majaja, e cila përcakton vetitë e gjellës. Żurek përgatitet me brumë thekre, e cila i jep një ngjyrë më të errët dhe një shije më ekspresive, më të mprehtë. Ne anen tjeter Borscht i bardhë është bërë nga mielli i grurit. Ka shije më të butë dhe ngjyrë më të çelur.

Recetë për supë tradicionale żurekInteria Culinaria

Shtesa në supë me borscht dhe żurek

Receta e çdo kuzhinieri mund të duket paksa e ndryshme. Kjo ndodh shpesh kur receta për një pjatë të caktuar është rezultat i rajonit, traditave të shumë brezave ose inventivitetit individual të shefit të kuzhinës. Shtesat ndryshojnë, por zakonisht kjo është ajo żurek përgatitet me një porcion të fortë mishi, duke përfshirë salcice. Ne anen tjeter Borshi i bardhë përmban më shumë perime italiane.

Të dyja supat mund të shërbehen edhe me patate, vezë ose sallam të bardhë, pra me përbërës tipikë të menusë së Pashkëve.

Çfarë është më mirë – żurek żurek apo borscht i bardhë? Vetitë shëndetësore

Vetitë ushqyese të pjatave varen kryesisht nga aditivët e përdorur. Vlerësohet se żurek është më kalorike se borshi i bardhë — kjo për shkak të sasisë më të madhe të mishit të yndyrshëm që përdoret në recetat tradicionale.

Të dyja pjatat bëhen me brumë të thartë nga mielli integral, i cili është i pasur me fibra, minerale dhe vitamina B. Ky kombinim ka një efekt pozitiv në sistemin nervor, duke reduktuar ndjenjën e lodhjes. Është e dobishme për njerëzit që jetojnë nën stres. Brumi i thartë është gjithashtu burim i baktereve të acidit laktik, të cilat kanë një efekt pozitiv në zorrët. Duhet pranuar se mbështetja e tyre gjatë grykësisë së Pashkëve është e vlefshme. Megjithatë, duhet të mbani mend se vetitë e supave të Krishtlindjeve përcaktohen nga shtesat, dhe një pjesë bujare e proshutës dhe përbërësve të tjerë yndyrorë nuk do të mbështesë tretjen dhe ndjenjën e lehtësisë.

Për shkak të përmbajtjes së miellit të thekrës, żurek mund të konsiderohet një vakt paksa më ushqyes, por përsëri – ndryshimet për sa i përket ndikimit të pjatave në shëndet nuk janë të mëdha. Kur kompozoni një menu për Krishtlindje, mund të udhëhiqeni kryesisht nga preferencat tuaja të shijes.