Recetë

Dëshironi të ngroheni pas një shëtitjeje vjeshtore? Shtoni këtë frut dhe dy yje në çajin tuaj – do të shkëlqeni pas gllënjkës së parë

12views

Kur kthehemi nga një shëtitje vjeshtore me të ftohtë, ëndërrojmë për një ngrohje të shpejtë dhe zakonisht arrijmë për çaj, shpesh me lëng limoni dhe mjedër. Megjithatë, sot do t’ju ngrohim me një stil më të mirë. Kjo recetë për ngrohjen e çajit do ta bëjë trupin tuaj të ndjejë një valë të këndshme nxehtësie pas gllënjkës së parë. Kërkoni mollë dhe anise.

Foto: pexels.com/Piotr Arnoldes

Ka shumë mënyra për të mbajtur ngrohtë. Një lesh, një batanije e ngrohtë, lëngu i gjyshes dhe, sigurisht, çaji, këto janë vetëm disa prej tyre. Megjithatë, kur kthehemi në shtëpi pas një shëtitjeje të gjatë në shi dhe të ftohtë, ia vlen të vëmë bast për diçka që do të na forcojë edhe më shumë imunitetin. Sot kemi një recetë për ngrohjen e çajit, por jo nga ai që pini gjithmonë. Shtoni mollë të thatë, kanellë, një majë xhenxhefil dhe 2 anise të vogla yje në çaj. Do të jetë jo vetëm e shijshme, por edhe shumë më e ngrohtë.

Ngrohja e çajit me mollë – recetë

Përbërësit:

  • 300 ml çaj të zi të sapokrijuar, por jo shumë të fortë
  • 3 feta mollë të thata
  • dy anise yje
  • shkop i vogël kanelle
  • 2 feta të vogla xhenxhefil

Qasja:

  1. Hidhni çajin e zier në tenxhere. Shtoni të gjitha erëzat dhe përbërësit.
  2. Ngroheni në zjarr të ulët për rreth 5-7 minuta, duke e përzier herë pas here.
  3. Hidheni çajin në filxhanë dhe pijeni të nxehtë. Nëse dëshironi, mund të shtoni një pikë shurupi tuaj të preferuar – ftua funksionon mirë.

Nëse nuk keni mollë të thata, janë të përshtatshme edhe ato të freskëta, por atëherë këshillohet që ose t’i grini imët ose t’i grini në rende. Të rriturit gjithashtu mund të shtojnë një pikë rum të bardhë në këtë çaj.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

A ju pëlqen kafeja dhe çaji? Shkenca e ka përgjigjen nëse duhet të ndalosh

Mjafton një gotë në mbrëmje. Zorrët e lodhura pushojnë nga toksinat e tepërta