Recetë

E gjithë bota duhet ta dijë këtë recetë buke. Pa miell, pa brumosje, pa rritje

10views

Asnjë bukë nuk ka shije aq të mirë sa buka e bërë në shtëpi. Megjithatë, shumë njerëz kanë një rezistencë të caktuar ndaj pjekjes së tij. Ata kanë frikë nga zierja e gjatë dhe se brumi nuk do të rritet. Megjithatë, ju mund t’i kaloni të dy këto hapa dhe të bëni bukë pa miell. Në vend të kësaj, lista e përbërësve duhet të përfshijë një shumëllojshmëri drithërash, pa maja në të. Një bukë e tillë thjesht duhet të përzihet dhe më pas të derdhet në një fletë pjekjeje.

Foto: shutterstock.com/chaechaebyv

Pjekja e bukës në shtëpi, veçanërisht e parës, sjell kënaqësi të madhe. Disa e kanë të lehtë, ndërsa të tjerë shqetësohen se buka do të jetë e vështirë të gatuhet. Ka edhe nga ata që janë të dekurajuar nga koha e gjatë e fermentimit dhe fakti që majaja mund të mos dëshirojë fare të punojë. Sidoqoftë, për këtë arsye, nuk ka kuptim të hiqni dorë plotësisht nga pjekja e bukës së bërë në shtëpi. Ka mënyra dhe receta të tjera për të bërë bukë të shijshme dhe për t’u argëtuar shumë duke e bërë atë.

Një prej tyre është një recetë për bukë pa miell. Nuk është i vetmi përbërës që zhduket nga lista e produkteve të nevojshme. Një bukë e tillë mund të përgatitet me sukses edhe pa maja. Pra, nuk ka nevojë të gatuajmë brumin ose të presim që të ngrihet. Një recetë për bukë pa miell, nga ana tjetër, kërkon përdorimin e kokrrave të ndryshme. Lidhësi është shurup panje ose mjaltë. Do t’ju duhet gjithashtu ujë dhe vaj kokosi ose gjalpë. Më poshtë mund ta gjeni recetën e bukës hap pas hapi. Do të habiteni se sa e thjeshtë është.

Receta për bukë pa miell. Nuk duhet ta brumosni dhe nuk duhet të ngrihet

Përbërësit:

  • 100 g bollgur hikërror të bluar lehtë,
  • 60 gr lajthi,
  • 135 g fara luledielli,
  • 140 g tërshërë të bluar,
  • 90 g fara liri,
  • 2 lugë shurup panje ose mjaltë,
  • 350 g ujë ose qumësht,
  • 3 lugë vaj kokosi,
  • kripë

Mënyra e përgatitjes:

Vendosni drithërat e hikërrorit të grimcuar dhe të bluar lehtë, tërshërën dhe farat e lirit në një tas të madh. Përziejini përbërësit dhe shtoni ujë. Gjatë përzierjes, produktet duhet të fillojnë të fryhen. Kur të thithin ujin, shtoni vajin e kokosit, përzieni dhe vetëm tani spërkatni farat e lulediellit dhe arrat. Shtoni kripë dhe shurup panje ose mjaltë në brumë. Përziejini gjithçka së bashku.

Rreshtoni formën e kekut me letër furre. Hidhni përzierjen e bukës në të. Lëmoni pjesën e sipërme me një shpatull silikoni. Prisni 20 minuta dhe më pas piqni bukën pa miell për 40 minuta në 180 gradë Celsius. Pritini bukën në feta vetëm pasi të jetë ftohur.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Një recetë për bukë me qepë me një kore jashtëzakonisht krokante. Ka erë të bukur dhe ka shije edhe më të mirë

Kjo bukë kungulli nuk ka konkurrencë. Ideale për mëngjesin e dytë dhe rostiçeri pasdite