Recetë

E verdha perfekte e lëngshme, e bardhë kadifeje dhe e fortë. Recetë për vezët e shkëlqyera mollet

13views

Përgatitja e vezës së përsosur është një detyrë që shefat me përvojë mund ta përballojnë në mënyrë të përsosur. Por nuk ju duhen vite përvojë në kuzhinë për të surprizuar të dashurit tuaj me një shtesë të tillë mëngjesi. Çfarë truke duhet të përdorni para gatimit dhe për sa kohë duhet t’i mbani në ujë vezët e molit të ziera në mënyrë perfekte? Këtu janë disa këshilla.

Si të përgatisim vezë të shkëlqyera molle?
Foto: shutterstock/Maxim Khytra

Çfarë i bën vezët e mollit të ndryshëm?

Adhuruesit e vezëve të ziera shpesh kanë problem me zgjedhjen e mënyrës së duhur të përgatitjes së kësaj delikatesë. Nga njëra anë, ata përpiqen për një të verdhë të përkryer të lëngshme, nga ana tjetër, një vezë e zier fort shkon mirë me sanduiçe dhe sallata. Opsioni ideal ndër to është veza mollet, d.m.th vezë gjysmë e zier. E bardha është shumë e fortë, por e verdha përhapet bukur në pjatë.

A ka ndonjë avantazh për këtë metodë gatimi? Rezulton se ishte. Pikërisht vezët e mollit janë burimi kryesor i proteinave lehtësisht të absorbueshme. Ky përbërës është një burim kryesor i vitaminave dhe mineraleve, duke përfshirë: fosfor, kalium, kalcium, magnez, vitamina B, si dhe vitamina A, D, E dhe K. Kur i konsumojmë, ne gjithashtu furnizojmë trupin me omega- të vlefshme. 3 acide yndyrore. Sipas rekomandimit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), ne duhet të hamë të paktën 10 vezë në javë.

Si të përgatisni një vezë të pjekur në mënyrë perfekte?

Vezët janë një shtesë e shkëlqyer për shumë pjata
Foto: Shutterstock/Bigc Studio

Çelësi për të arritur vezën perfekte të mollit është kombinimi i saktë i disa faktorëve. Kuzhinierët me përvojë rekomandojnë largojini nga frigoriferi afërsisht 30 minuta para gatimit. Kjo do t’i lejojë ata të arrijnë temperaturën e dhomës dhe gatimi do të marrë shumë më pak kohë. Një tjetër truk që do të ndihmojë për të marrë një të verdhë të përsosur të lëngshme në një vezë molle është shpimi i kujdesshëm dhe i butë i guaskës me një gjilpërë të trashë qepëse. Është më mirë ta bëni këtë në anën më të gjerë për të hequr qafe ajrin që bllokohet atje dhe parandalon gatimin.

Sa kohë duhet për të bërë vezën perfekte të mollit? Dihet që nga momenti i vlimit të ujit duhen rreth 5 minuta. Megjithatë, ajo ndryshon në praktikë. Një vezë e sapo nxjerrë nga frigoriferi ka nevojë për rreth 2 deri në 3 minuta më shumë për t’u gatuar. Madhësia dhe pesha janë gjithashtu të rëndësishme, të cilat përcaktojnë kohën totale të kaluar në ujë. Një praktikë e mirë është vendosja e vezëve të ziera në ujë me akull, gjë që ul shpejt temperaturën e produktit dhe parandalon reshjet e mëtejshme të të verdhës..

Veza mollet – me çfarë ta servirim?

Një avantazh i madh i vezëve të ziera gjysmë të forta është se ato shkojnë mirë me shumë pjata dhe ushqime të lehta. Ju lutemi vini re se ato duhet të qërohen para se të shërbejnë. Si të tilla, ato shkojnë mirë me shumë salca, p.sh. me bazë rrikë ose kopër. Gustatorët pëlqejnë t’i kombinojnë ato salcë hollandaise, asparagus të freskët, havjar, spinaq dhe tost krokant. Përdorimi i tyre varet vetëm nga krijimtaria jonë e kuzhinës.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Hidheni në një pjatë dhe vendoseni në tavolinë. Do të shpëtoni nga mizat në një çast.

Kush duhet të shmangë fasulet? Zbuloni nëse i përkisni këtij grupi