Recetë

Gjyshja ime nuk bën vezë të fërguara të rregullta. I shton këta dy përbërës dhe është më i mirë se ai i kuzhinierit

17views

Nëse jeni adhurues i ushqimit, duhet ta provoni këtë version. Gjyshja ime e ka përgatitur në këtë mënyrë prej vitesh dhe nuk njeh asnjë metodë tjetër. Këtë shije e kam njohur që në fëmijëri dhe e di që është më e mira nga të gjitha. Vetëm dy përbërës e bëjnë këtë pjatë kaq të shijshme.

Nëse jeni adhurues i ushqimit, duhet ta provoni këtë version. Gjyshja ime e ka përgatitur në këtë mënyrë prej vitesh dhe nuk njeh asnjë metodë tjetër.
Foto: Shutterstock/Stepanek Photography

Mëngjesi konsiderohet vakti më i rëndësishëm i ditës. Është e vështirë të mos pajtohemi, sepse është ky vakt që na përgatit për pjesën tjetër të ditës dhe na mbush barkun në mëngjes. Prandaj, ia vlen t’i kushtoni më shumë vëmendje përgatitjes së tij dhe t’i jepni trupit shijet më të mira. Zakonisht, për shkak të mungesës së kohës, arrijmë në sanduiçe shumë të shpejta. Megjithatë, herë pas here ju rekomandojmë të përgatisni diçka më interesante. Receta e gjyshes doli të ishte më e mira.

Gjyshja ime është një njohëse e vezëve të fërguara dhe ka provuar shumë versione të saj gjatë jetës së saj. Megjithatë, ka vetëm një që asaj i pëlqen veçanërisht. Ai përmban dy përbërës të tjerë – kërpudha dhe djathë kaçkavall. Ky kombinim i shijeve është vërtet i shijshëm. Vezët e fërguara janë ushqyese dhe shtimi i bukës së freskët shkon në mënyrë perfekte me to. Një vakt i tillë mëngjesi patjetër do t’ju vendosë për pjesën tjetër të ditës.

Receta për vezët e fërguara të gjyshes sime

Përbërësit

  • 6 vezë,
  • 2 lugë qumësht,
  • 40 gr djathë kaçkavall të prerë në kubikë,
  • 6 kërpudha të mëdha,
  • kripë dhe piper për shije.
Gjyshja ime është një njohëse e vezëve të fërguara dhe ka provuar shumë versione të saj gjatë jetës së saj.
Foto: Pixabay/krzys16

Mënyra e përgatitjes

  • Kujdesuni fillimisht për kërpudhat. I shpëlajmë, i thajmë dhe i ndajmë në copa më të vogla. Mund të jenë feta ose kube.
  • Ngrohni një lugë gjelle gjalpë në një tigan. Kur të jetë nxehtë mjaftueshëm, shtoni kërpudhat dhe skuqini derisa të marrin ngjyrë kafe. Pas kësaj kohe, uji i lëshuar nga kërpudhat duhet të avullojë.
  • Gjatë zierjes së kërpudhave, kujdesuni për përbërësit e tjerë. Thyeni vezët në një tas dhe shtoni qumësht. Përziejini fort dhe hidhini në tavën ku ndodhen kërpudhat. Hidhni djathin e grirë në rende dhe përzieni derisa të arrihet konsistenca e duhur. Kur vezët të jenë më të forta, i rregullojmë me kripë dhe piper.
  • Shërbejini vezët e fërguara të përgatitura në këtë mënyrë me pjatën tuaj të preferuar. Ju befte mire!

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Ajo duhet të shkojë në burg për vezë të fërguara. Përdoruesit e internetit të indinjuar nga kjo “vulgaritet”

Shefi francez zbuloi recetën e vezëve të fërguara krejtësisht kremoze. Truket e tij janë gjeniale