Recetë

Hani për mëngjes. Ai do të fshijë depozitat nga zorrët dhe do t’ju ndihmojë të humbni peshë

12views

  • Bollguri me qumësht është një pjatë ushqyese dhe me pak kalori, e përkryer për mëngjes
  • Pjatën mund ta përgatisim me çdo lloj qumështi
  • Ju mund të shtoni fruta, fruta të thata ose drithërat tuaja të preferuara në qull

Bollgur është një pjatë e bërë nga thekon tërshërë. Është gatuar në qumësht ose ujë, duke krijuar një supë mëngjesi. Kjo pjatë përgatitet e ëmbël ose me pak kripë. E gjitha varet nga shija që duam të arrijmë dhe çfarë aditivësh preferojmë. Më shpesh, tërshërës i shtohen fruta, fruta të thata, fara dhe fara të ndryshme. Për të përmirësuar shijen e tij, shumë njerëz e hanë atë me mjaltë ose shurup panje.

Bollgur 123RF/PIXEL

Efekt pozitiv në sistemin e tretjes

Një nga avantazhet e ngrënies së tërshërës me qumësht është efekti i tij i dobishëm në zorrët. Konsumimi i tij përmirëson proceset metabolike dhe largimin e depozitave të zorrëve. Vakti ka një efekt pak laksativ, i cili ndihmon në përballimin e kapsllëkut. Falë beta-glukanit përmirësohen të gjitha proceset e tretjes. Kjo substancë përmirëson gjithashtu florën bakteriale të zorrëve. Gjithashtu mbron trupin nga zhvillimi i kancerit të zorrës së trashë.

Tërshëra, nga e cila bëhet bollguri, përmban aminoacide të vlefshme. Ato janë blloqet ndërtuese të proteinave dhe indeve të muskujve. Ata marrin pjesë në procesin e marrjes së energjisë dhe rigjenerimit të muskujve pas aktivitetit fizik. Fitimi i forcës dhe humbja e yndyrës janë të lidhura ngushtë me rolin e aminoacideve në trup. Për më tepër, tërshëra e shtyp ndjenjën e oreksit për më gjatë. Kjo është për shkak të fibrave, të cilat i japin gjellës një qëndrueshmëri ngjitëse: mbulon stomakun dhe zorrët. Falë kësaj, ju hani më pak, shtoni peshë më ngadalë dhe tretja është më efikase.

Nëse vuani nga anemia, tërshëra duhet të jetë pjesë e vaktit tuaj. Ato përmbajnë hekur, mungesa e të cilit shkakton këtë sëmundje. Elementi është pjesë e hemoglobinës, e cila transporton oksigjenin në qelizat në të gjithë trupin. Kjo u lejon atyre të prodhojnë energjinë e nevojshme për funksionimin e përditshëm. Kur ndjeni lodhje kronike dhe flokët ju bien në grusht, ia vlen të bëni analizat e gjakut. Kjo do të përjashtojë aneminë.

Ul kolesterolin dhe sheqerin

Bollguri duhet të përfshihet në dietën e diabetikëve dhe personave mbipeshë. Pse? Ato janë të ulëta në kalori dhe kanë një indeks të ulët glicemik (GI rreth 50). Përveç kësaj, fibrat e tretshme reduktojnë thithjen e kolesterolit të keq në gjak. Kjo promovon funksionimin më të mirë të zemrës dhe mbron nga sulmi në zemër ose hipertensioni. Bollguri ndihmon në uljen e nivelit të sheqerit në gjak. Për diabetikët, tërshëra e papjekur, e zhytur direkt në qumësht të nxehtë, është më e mira.

Receta për tërshërë me qumësht

Përgatitja bollgur me qumësht do t’ju duhen disa momente. Për përgatitjen e tij mund të përdorni qumësht bimor ose kafshësh.

Aksesorët: një grusht fruta të freskëta ose fruta të thata ose fara të preferuara.

  1. Hidheni në një pjatë të vogël qumësht dhe gatuajeni në zjarr të ulët.

  2. Pas pak, shtoni thekon tërshërë dhe i përziejmë derisa të vlojnë.

  3. Ulni zjarrin dhe gatuajeni për rreth dy minuta. Kohë pas kohe përziejmë qullën.

  4. Lëreni mënjanë për pesë minuta që vakti të ftohet. Hani sa më shpesh, mirë oreks!

Një mënyrë e thjeshtë për të humbur peshë – ujë tërshërë të bërë në shtëpiInteria Culinaria

A keni ndonjë sugjerim, koment apo shihni ndonjë gabim në faqen e internetit?