Recetë

Hiqeni, shtoni mjaltin dhe gatuajeni për 3 minuta. Eliksiri i livandës për shëndetin

10views

Ka erë fantastike dhe sjell një atmosferë romantike në kopsht. Lavanda mund të përdoret gjithashtu në një mënyrë paksa të ndryshme. Kjo bukuri e kopshtit është gjithashtu një eliksir për shëndetin tonë – nga lulet e tij mund të bëni një shurup të shijshëm. Zierja nuk është vetëm një shtesë e shijshme e çajit ose limonadës, por ka edhe veti të vlefshme për ne.

Foto: Shutterstock/iva

Livanda është një nga dekorimet më të bukura në kopshtet tona. Shumë prej nesh e vlerësojnë atë jo vetëm për pamjen e saj, por edhe për aromën e saj karakteristike. Bima përdoret gjerësisht në mjekësi dhe kozmetikë. Vetitë e tij ishin vlerësuar tashmë nga romakët e lashtë, të cilët e përdornin atë për të aromatizuar ujin gjatë banjove. Nga ana tjetër, egjiptianët besuan në fuqinë e saj magjike dhe e vendosën atë në duart e të ndjerit gjatë funeralit.

Sot, vetitë e livandës vlerësohen në farmakoterapinë e pagjumësisë, stresit dhe trajtimin e çrregullimeve të tretjes. Bima gjithashtu redukton dhimbjet në sëmundjet reumatizmale. Përveç kësaj, ajo mbështet shërimin dhe rigjenerimin e lëkurës. Livanda mund të thuhet se është një perlë e vërtetë sepse përdoret edhe në kuzhinë, p.sh. si përbërës në sallata, ëmbëlsira dhe disa pjata.

Hiqeni, shtoni mjaltin dhe gatuajeni për 3 minuta. Eliksiri i livandës për shëndetin

Një shurup i shijshëm mund të përgatitet edhe nga lulet e livandës. Është plot me veti të vlefshme shëndetësore. Lulet janë të pasura me vaj esencial dhe, ndër të tjera, tanine, flavonoid, kripëra minerale dhe acide organike. Livanda do të ketë një efekt qetësues tek ne në situata stresuese, ndaj ia vlen të synoni për t’u qetësuar dhe relaksuar. Përveç kësaj, lehtëson rënien në gjumë, lehtëson dhimbjet e kokës dhe ka një efekt antibakterial.

Ju mund të shtoni shurup livando në limonadë verore, çaj apo edhe… në kafe. Megjithatë, ky është versioni për ata që pëlqejnë këtë lloj “eksperimentimi me kafe” dhe shijen karakteristike të livandës.

Receta për shurupin e livandës

Përbërësit:

  • një gotë me lule livando të freskëta ose të thata
  • 5 lugë gjelle mjaltë
  • lëng gëlqereje
  • një gotë sheqer
  • litër ujë

Përgatitja:

  1. Zieni ujin në një tenxhere dhe shtoni sheqer në të
  2. Kur të tretet, shtoni lulet e livandës dhe 5 lugë mjaltë. Gatuani të mbuluara për 10 minuta
  3. Shtoni lëngun e limonit dhe gatuajeni edhe për 4 minuta të tjera
  4. Kullojeni shurupin dhe hidheni në një gotë
  5. Mbylleni fort dhe kthejeni me kokë poshtë për një moment

Artikuj të ngjashëm: