Recetë

Këto patate të pjekura janë aq të shijshme saqë do të hani vetëm thërrimet e fundit. Askush nuk i përgatit kështu dhe ky është gabim

10views

Patatet e pjekura tashmë janë një klasik. Në shumë familje, ato shërbehen me darkë në vend të qullit standard, por në këtë version ato janë të përshtatshme edhe si meze të lehtë për festa. Kjo shije është e parezistueshme falë shtesës së kripur.

Foto: shutterstock/MariaKovaleva

Ju pëlqejnë patatet krokante? Nëse po, kjo recetë është e përkryer për ju. Por kjo nuk është vetëm një recetë e mërzitshme me një rezultat përfundimtar të papritur. Patatet e aromatizuara me këtë kombinim erëzash dhe të spërkatura me djathë të kripur do të gjunjëzojnë të gjithë gustatorët. Shërbejini ato si një pjatë anësore për darkë ose si një meze të lehtë në një festë.

Përbërësit:

  • 500 g patatet më të vogla që mund të gjeni
  • 200 g yndyrë të thartë
  • gjysmë luge çaji paprika e ëmbël,
  • gjysmë luge çaji piper djegës
  • gjysmë luge çaji trumzë
  • gjysmë luge çaji fara susami
  • kripë dhe piper për shije
  • disa lugë vaj ose vaj ulliri

Patate të pjekura me djathë feta. Askush nuk do ta refuzojë këtë delikatesë

Është mirë që të zgjidhni patate të reja dhe të vogla për pjekje në mënyrë që lëkura e tyre të mos jetë shumë e fortë. Sidoqoftë, nëse kjo dështon, patatet e zakonshme të mëdha do të funksionojnë gjithashtu. I presim në gjysmë ose në copa më të vogla dhe i shpëlajmë në ujë me akull. Thani ato tërësisht me një peshqir. I vendosim në një tas dhe i përgatisim marinadën.

Hidhni ullirin ose vajin tjetër vegjetal në një enë të veçantë dhe shtoni të gjitha erëzat. Sasia, megjithëse tregohet në recetë, mund të ndryshojë sipas preferencës tuaj. Hidhni marinadën e përgatitur mbi patatet dhe masazhojeni tërësisht në secilën pjesë. Vendosim patatet në një tepsi të veshur me letër furre. Sipër e rregullojmë djathin feta dhe e vendosim në furrë. Piqeni meze për 20-30 minuta në temperaturën 220 gradë. Pas nxjerrjes nga furra, ato duhet të jenë krokante dhe djathi do të plotësojë aromën intensive të erëzave. Ju befte mire!

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

A ju ka mbetur ndonjë patate nga darka e mbrëmshme? Në vend që t’i hidhni, përdorni këto 5 mënyra

Petullat e mbushura me patate do të zhduken brenda një kohe të shkurtër. Qendra do të befasojë sythat e shijes