Recetë

Kurrë mos e bëni këtë gabim kur turshini kastravecat. Ata do të pushohen nga puna

9views

Edhe pse recetat për turshinë e trangujve janë shumë të ngjashme, secili i përgatit në mënyrën e vet. Dallimet më të zakonshme lidhen me mënyrën se si ato ngjyhen në ujë dhe kripë. Si të turshiten kastravecat në mënyrë që ata të mos humbasin aromën dhe shijen e tyre, vetitë promovuese të shëndetit dhe të mbeten të fortë dhe të lëngshëm? Ne rekomandojme.

Turshitë
Foto: shutterstock/Nadezhda Murinets

I ujisni kastravecat me ujë të valë? Ky është një gabim i madh

Turshitë janë konservat më të njohura të përgatitura në familjet sllovake. Falë tyre, ne mund të shijojmë një shtesë të shijshme të sanduiçeve, sallatave, supave ose vakteve kryesore gjatë gjithë vjeshtës dhe dimrit. Ka shumë receta për turshitë dhe të gjitha janë shumë të ngjashme. Para së gjithash, është e nevojshme të zgjidhni perimet e madhësisë së duhur, t’i vendosni në gota të ziera dhe të shtoni degëza kopër, gjethe dafine, spec, rrikë të freskët dhe hudhër. Disa njerëz gjithashtu shtojnë gjethe qershie ose rrush pa fara te trangujve. E gjithë kjo duhet të derdhet me ujë të kripur – zakonisht rekomandohet që të jetë e nxehtë. Falë temperaturës së lartë të turshive, nga erëzat lirohet një aromë e mrekullueshme, e cila ndikon edhe në shijen e trangujve. Siç rezulton, atëherë humbasin edhe bakteret e vlefshme përgjegjëse për procesin e fermentimit, si dhe vitaminat.

Prandaj, shumë ekspertë të kuzhinës pohojnë se derdhja e ujit të vluar mbi këto lloj konservash ul vlerën e tyre ushqyese. Për fat të mirë, ka një zgjidhje.

Çfarë temperature duhet të jetë shëllira për turshinë e trangujve?

Sipas shumë recetave, kastravecat nuk duhet të zihen në të nxehtë, por në lëng të vakët. Pasi të keni tretur kripën në ujë, e lini fillimisht ftohet në temperaturën e dhomës dhe vetëm më pas hidheni në gota. Si ta ftohni shpejt? Më së miri është ta vendosni enën me shëllirë në një vend të ajrosur dhe më të freskët ose ta zhvendosni në një pllakë guri.

Çfarë kripe të përdorni për turshinë e trangujve?

Shija dhe cilësia e trangujve pas turshive do të ndikohen jo vetëm nga erëzat e përdorura, por edhe nga lloj kripe. Vetëm kripa e gurit është e përshtatshme për këtë proces – mundësisht jo e jodizuar. Përdorni vetëm 1 lugë çaji për litër ujë. Nëse përdorni ndonjë kripë tjetër, kastravecat mund të mos marrin turshi siç duhet.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Të gjithëve do t’u pështymën kur të nuhasin këto turshi. Nëse u shtoni këta përbërës, do të jenë edhe më të mirë

Kastravecat turshi – receta më e thjeshtë. Bëni një gjë përpara se të ngarkoni dhe ato nuk do të jenë të buta dhe të zbrazëta