Recetë

Lakra është perimet tona kombëtare, por as gjyshja ime nuk e njeh këtë recetë. E provova – një përrallë!

17views

Dimë lakrat e mbushura, shumë sallata, bigos, e shtojmë në bërxolla, e turshimë. Megjithatë, ekziston një recetë që pothuajse askush nuk e di. Si bëhet lakra turshi? A është edhe e mundur? Sigurisht që është, dhe e provova. Megjithatë, ekziston një kusht.

Foto: shutterstock/Svetlana Monyakova

Kur bëhet fjalë për të provuar gjëra të reja dhe për të testuar receta të ndryshme, të panjohura apo të pazakonta, unë jam gjithmonë i gatshëm dhe nuk kam frikë nga një sfidë. Së fundmi, në një nga grupet në Facebook për të apasionuarit pas gatimit, hasa në një argument që referuar lakrës së re. Një zonjë kërkoi një recetë për lakër të re të fermentuar dhe filloi. Shumë njerëz pohuan se lakra e re nuk është e përshtatshme për gjëra të tilla, se nëse fermentohet pak, është thjesht një perime turshi. Rezulton se jo vetëm që askush nuk e pranon idenë se lakra mund të bëhet si kastravecat, për më tepër, askush nuk ka dëgjuar për këtë recetë. Madje e pyeta gjyshen nëse e dinte recetën e lakrës së re të fermentuar. “Nuk e kam dëgjuar kurrë këtë në jetën time,” u përgjigj ajo.

Kam bërë një recetë që askush nuk e di. Kjo lloj lakre do t’ju marrë

Ishte një sfidë për mua? Por jo, Unë thjesht bleva lakër të re, karrota dhe shkova ne kuzhine. Mendova se asgjë nuk mund të ishte më e thjeshtë. Meqenëse kam bërë tashmë lakër turshi, lakër turshi do të jetë edhe më i lehtë. Si e bëra? Shihni vetë.

Përbërësit:

  • 1 lakër e re e madhe
  • 2 karota të mesme
  • 1 lugë e mbushur me kripë

Qasja:

  1. Hiqni gjethet e sipërme nga lakra. Pushoni pres imët dhe vendoseni në një tas.
  2. Qëroni dhe grijeni karrotën në një rende të trashë. Shtoni atë në lakër.
  3. Shtoni një lugë çaji me kripë guri dhe përzieni gjithçka mirë në mënyrë që lakra është zbutur.
  4. Pas tre orë mbushni lakrën e butë në filxhanë dhe shtypni fort poshtë.
  5. Mbuloni gotën me lakër me kapak, por mos e vidhosni fortsepse keni nevojë për akses ajror.
  6. Lërini mënjanë gotat e lakrës në një vend të ngrohtë për 3 deri në 5 ditë. Pas kësaj kohe, do të keni lakër të shijshme të fermentuar.

Sigurisht, nuk keni nevojë të përdorni shishe me kapak. Nëse keni një enë balte – edhe më mirë. Vetëm atëherë duhet të mbani mend të shtoni peshë shtesë në lakër. Ju mund të përdorni një pjatë në të cilën vendosni një gur ose një gotë të mbushur me ujë Lakra e re e fermentuar ka shije të përsosur “drejtpërsëdrejti nga fuçi”, por gjithashtu do të bëjë një sallatë të shkëlqyer me schnitzel ose një pjatë anësore për një hot-dog të bërë vetë. .

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Njeriu nuk jeton vetëm nga kastravecat! Domatet e gjelbra turshi janë një ëmbëlsirë e çmendur që do të transformojë qilarin tuaj

Salcë Barbecue – shikoni se si të bëni salcën perfekte të Barbecue në shtëpi. Të ftuarit do të jenë të kënaqur