Recetë

Nga ky lëng shtoni dy lugë gjelle tek patatet e ziera. Ata do të jenë më të shijshëm dhe nuk do të thithin ujë

11views

Është e vështirë të imagjinohet kuzhina sllovake pa patate. Prej tyre bëjmë petulla, njoki dhe patate të skuqura, por sot do të fokusohemi te patatet klasike – të ziera për drekë. Çfarë mund të bëni për t’i bërë më të shijshme, që të mos copëtohen dhe të thithin ujë kur gatuhen? Një lëng i vlefshëm do t’ju vijë në ndihmë – dy lugë të vogla janë të mjaftueshme.

Foto: shutterstock.com/inewsfoto

Si i gatuani patatet? Mendoj se pak njerëz e bëjnë këtë pyetje, sepse gatimi i patateve është, në teori, një aktivitet që është i vështirë për t’u ngatërruar. Mjafton të qëroni patatet, t’i lani dhe t’i vendosni në një tenxhere, më pas t’i mbuloni me ujë, të shtoni pak kripë dhe t’i zieni derisa të zbuten. Megjithatë, mund të ndodhë që patatet të prishen gjatë zierjes dhe kështu të bëhen të ujshme dhe të pakënaqshme. Sigurisht, shumë varet nga lloji i patates, por një metodë do të sigurojë që të gjitha patatet të jenë gatuar në mënyrë perfekte dhe shumë më të shijshme.

Shtoni dy lugë gjelle në patatet e ziera – do të jeni të kënaqur me rezultatin

Kur dëshironi të servirni patate të rrumbullakëta në mënyrë perfekte me kopër për darkë ose t’i grini me gjalpë dhe krem, definitivisht nuk dëshironi që ato të jenë të ujshme ose të copëtuara. Pra, çfarë mund të bëni për t’i bërë të përsosur edhe pure patatesh? Është e lehtë – ju duhet vetëm pak acid. Në këtë rast patateve të ziera mjafton të shtoni dy lugë gjelle lëng limoni dhe patatet jo vetëm që nuk do të copëtohen, por do të jenë edhe më të shijshme, sepse limoni do t’ua përmirësojë shijen pa e dominuar. Në thelb është i padukshëm, por patjetër do të ndjeni efektin e tij në formën dhe strukturën e perimeve.

Limoni nuk është gjithçka. Këta përbërës gjithashtu përmirësojnë shijen e patateve

Një tjetër përbërës i patateve të ziera është ndoshta një nga erëzat më të përdorura, gjethet e dafinës. Vetëm dy gjethe dafine të hedhura në një tenxhere me patate të ziera dhe aroma e tyre mbush të gjithë kuzhinën dhe nxjerr në pah shijet e fshehura. Por mos e teproni – nëse gatuani më pak se një kilogram perime, mjafton një fletë.

Një mënyrë tjetër për t’i bërë patatet më të shijshme është hudhra, mundësisht me lëkurë. Mund ta grini dhe thjesht ta vendosni në patate. Në varësi të preferencës suaj, shtoni 2 ose 4 bishtaja. Megjithatë, mos harroni të hiqni hudhrën dhe lëkurat e saj përpara se t’i shërbeni ose para se të grini patatet.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Ky është gabimi që bëjnë shumica e njerëzve kur gatuajnë patatet. Si rezultat, ato humbasin vlerat e tyre të vlefshme ushqyese

Metoda në shtëpi për flokët gri pa lyerje? Ziejini lëkurat për 30 minuta. Punon shpejt dhe me efikasitet