Recetë

Një omëletë me gëzof si një re. Shkrihet në gojën tuaj

16views

Omëletë e kripur dhe e ëmbël

Avantazhi i madh i pjatës është fakti se forma e saj përfundimtare mund të përshtatet shumë mirë me preferencat e çdo gustatori. Disa njerëz hanë tepër omleta me reçel ose sheqer pluhur kur duan një mëngjes të ëmbël ose meze të lehtë pasdite. Të tjerët i spërkasin me lakër dhe zarzavate të freskëta dhe në përzierjen e vezëve shtojnë perime, djathë dhe proshutë. Në këtë mënyrë omëletë e shijshme shndërrohet në një vakt vërtet solid.

Si të bëni një omëletë? Receta për omletën perfekteInteria Culinaria

Si të bëni një omëletë me gëzof? Mos u mbështetni te rastësia

Ju pyesni veten Cilat janë karakteristikat e një omëlete perfekte? Para së gjithash, duhet të skuqet në mënyrë të barabartë nga jashtë dhe të mbetet i butë dhe i lagësht nga brenda. Skuqja e një omëletë Është një lloj arti për ta mbajtur atë të mos thahet dhe të mos jetë i papërpunuar në të njëjtën kohë.

Si të bëni një omëletë me gëzof? Ju duhet ta ndani punën në kuzhinë në disa faza.

  • Thyejmë 3 vezë dhe me kujdes ndajmë të bardhat nga të verdhat.

  • Rrihni të bardhat e vezëve me një majë kripë – duhet të krijohet shkumë e fortë.

  • Kur kjo të ndodhë, shtoni 3 lugë miell gruri në tufa. Nëse jeni duke përgatitur një omëletë të ëmbël, shtoni edhe 2 lugë çaji sheqer.

  • Përbërësi i fundit është pluhuri për pjekje. Jo çdo shef kuzhine e përfshin në recetë, por kombinimi i saj me shkumë proteinike e jep atë efekti i një omëlete me gëzof si një re. Për sasinë e përbërësve të dhënë nga ne, mjafton ¼ lugë çaji pluhur pjekjeje.

  • Fikni mikserin dhe shtoni të verdhat. Përziejini të gjithë përbërësit me një lugë të madhe.

  • Derdhni përzierjen e vezëve në tiganin e nxehur. Sa kohë duhet të skuqni një omëletë? Skuqni anën e parë në zjarr të ulët për 4 minuta. Kthejeni dhe skuqeni për një kohë më të shkurtër – rreth 2 minuta.

Një omëletë është një ide për një vakt të shpejtë123RF/PIXEL

Enët me vezë është një element kryesor i dietës për shumë njerëz. Shumë njerëz të uritur ndjehen pak të emocionuar kur mendojnë për vezët e tyre të preferuara të fërguara. Për të diversifikuar menunë, ia vlen të prezantoni edhe omëletat, përgatitja e të cilave nuk është e komplikuar dhe ju lejon të përdorni lirshëm shtesat tuaja të preferuara. Megjithatë, mbi të gjitha Omëletat ia vlen të hahen për shkak të vetive të tyre.

Një mëngjes apo drekë e tillë do t’ju japë energji123RF/PIXEL

Baza e gjellës janë vezët, gjë që e bën atë një mënyrë për të siguruar një dozë të madhe proteinash lehtësisht të tretshme. Për më tepër, ato përmbajnë një sasi të madhe të vitaminave B, vitaminës A dhe C, si dhe selen, zink dhe hekur. Ngrënia e vezëvep.sh. në formën e një omëlete, do të përfitojë për sistemin nervor, muskujt, shikimin, imunitetin dhe gjendjen e lëkurës.