Recetë

Një truk që do të ndryshojë konservimin. Kastravecat e kripura lehtë do të jenë të forta dhe krokante

8views

Të gjithëve u pëlqejnë kastravecat e bëra vetë me kripë të lehtë. Ata nuk kanë një shije aq të fortë sa kastravecat turshi dhe mund t’i shijoni shumë më herët. Megjithatë, ato kanë një aromë të mrekullueshme, të cilën ua japin erëza si rrënja dhe gjethet e rrikës, hudhra, qershia apo gjethet e hardhisë. Megjithatë, nuk është vetëm aroma e rëndësishme. Çfarë mund të bëni për t’i bërë kastravecat pak të kripura të forta dhe krokante? Ne do t’ju tregojmë sekretin.

Foto: shutterstock/elizaveta66

Çfarë mund të bëni për t’i bërë kastravecat e kripura pak të forta dhe krokante?

Kastraveca të forta dhe krokante të kripura lehtë ato janë diçka për të cilën përpiqet kushdo që bën konserva. Një truk i thjeshtë është gjithçka që ju nevojitet për të arritur këtë efekt.

Për t’i bërë të forta kastravecat tuaja të kripura lehtë, ju duhet të secilit para se t’i vendosni në gota për të shpuar me gjilpërë. Ky truk do të bëjë që kastraveci të jetë nxjerr ujë lirisht, falë të cilave zbutet. Uji këtu do të ketë një kullues dhe konservat do të jenë të forta dhe krokante.

Kastravecat e kripura lehtë do të jenë më të freskëta, nëse zgjidhni perime të vjetra për përgatitjen e tyre. Është më mirë të përdorni ato që keni mbledhur në fund të korrikut ose gushtit. Mostrat më të reja do të jenë më të buta.

Forca e trangujve pak të kripur do të ndikohet gjithashtu nga shtimi i erëzave të përshtatshme. Rrënja dhe gjethet e rrikës, lisit, qershisë, hardhisë ose gjetheve të rrushit të zi do të sigurojnë forcën e perimeve.

Recetë për tranguj të ngurtë me kripë të lehtë

Përgatitja e trangujve pak të kripur është vërtet e thjeshtë. Ndryshe nga sa mund të mendoni, nuk zgjat shumë dhe mund të shijoni shijen e tyre të shijshme pas vetëm disa ditësh. Për t’i përgatitur ato na duhen:

  • 1 kg kastraveca
  • 5 degëza kopër
  • disa thelpinj hudhre
  • rrënjë rrikë
  • disa gjethe rrikë, lisi, qershie, hardhie ose rrush pa fara
  • 1.5 l ujë
  • 1,5 lugë çaji kripë guri

Thithni kastravecat në ujë për 3 orë dhe më pas lajini ato tërësisht. Çdo perime shpuar me një gjilpërë të madhe. Në enën ku do të ruhen kastravecat e kripura lehtë, vendosni disa erëza si kopër, thelpinj hudhre të prera dhe të qëruara, gjethet dhe rrënjën e rrikës të prerë në feta. Më pas vendosni mbi to perimet.

Kastravecat dhe erëzat e mbetura i vendosni në mënyrë alternative në enë. Në një tas të veçantë, përgatisni një zgjidhje të ujit dhe kripës në këtë raport: 1 lugë e madhe kripë për 1 litër ujë. Pasi përbërësit janë bashkuar, i derdhni mbi kastravecat në gotë. Mbulojeni të gjithë sendin me garzë të siguruar me një brez gome.

Kastraveca të kripura lehtë ata duhet të pushojnë në një vend me hije 3 deri në 5 ditë. Mund ta dalloni nëse janë gati nga uji i turbullt. Pas kësaj kohe, kastravecat janë të shijshme, të forta dhe gati për t’u ngrënë.

Artikuj të ngjashëm:

Turshitë i përkasin së shkuarës. Vendosini këto perime të stinës në një kavanoz dhe përgatitini turshitë si zakonisht. Rezultati do t’ju marrë frymën

Nuk ka salcë më të mirë për të skuqurat dhe mishin e pjekur në skarë. Ketchup-i me kungull i njomë i bërë në shtëpi është një hit i kuzhinës këtë verë