Recetë

Nuk ka salcë më të mirë për të skuqurat dhe mishin e pjekur në skarë. Ketchup-i me kungull i njomë i bërë në shtëpi është një hit i kuzhinës këtë verë

9views

Ketchup pa domate? Jo me të vërtetë, sepse kjo recetë përdor pure domatesh, por e gjithë baza është nga kungull i njomë. Kjo recetë e thjeshtë është një hit i vërtetë dhe do të jetë perfekte për sezonin e verës. Nëse ju mungojnë idetë për përdorimin e kungujve të njomë, kjo salcë e bërë në shtëpi do të jetë një hit. Do të çmendeni për këtë shije të pasur dhe intensive.

Foto: Shutterstock/Potanna

Ketchup-i me kunguj të njomë në shtëpi është një alternativë e shkëlqyer për salcat e blera në dyqan, të cilat nuk janë gjithmonë të shëndetshme dhe mund të përmbajnë shumë substanca të dëmshme. Plus, është një mënyrë e shkëlqyer për të ngrënë disa perime për darkë. Ketchup me kungull i njomë është i shijshëm, i shëndetshëm dhe shkon mirë me pica ose pjata të pjekura. E kalitur siç duhet, lëpirja e gishtave do të jetë mirë. Sigurohuni që ta provoni ndërsa kungull i njomë është në sezon.

Përbërësit:

  • 3 kunguj të njomë të mëdhenj
  • 2 qepë të bardha të mëdha
  • 2 gota sheqer
  • 2 lugë çaji paprika të ëmbël
  • 1 lugë çaji piper djegës
  • 2 gota pure domate
  • 1 filxhan uthull molle
  • kripë

Ketchup kungull i njomë i bërë në shtëpi. Përgatitni përbërësit paraprakisht

Është mirë që paraprakisht të filloni të përgatisni ketchup-in e bërë në shtëpi. Disa përbërës kanë nevojë për më shumë kohë për t’u zbutur, për shembull. Për këtë arsye kungull i njomë dhe qepë i qëroni dhe i grini në rende të trashë ose i grini në një procesor ushqimi duke përdorur thika metalike të mprehta. I spërkasim perimet e grira me tre lugë kripë, i përziejmë dhe i lëmë për disa orë nën një peshqir në mënyrë që kungujt dhe qepa të lëshojnë lëngun e tyre dhe të zbuten. Pas kësaj kohe, perimeve të buta dhe të kripura shtoni sheqer dhe masën e derdhni në tenxhere. Mbulojeni dhe gatuajeni përzierjen në nxehtësi të ulët për rreth 20-30 minuta, duke e përzier shpesh që të mos ngjitet asgjë në fund.

Pas kësaj kohe, lyejeni salcën me paprika të ëmbël dhe të nxehtë dhe shtoni pure domate dhe uthull. Përziejini gjithçka dhe gatuajeni për 20 minuta të tjera. Së fundi, përzieni gjithçka në një masë të butë dhe derdhni në gota të pastra dhe të djegura. Vidhosni fort çdo enë dhe kthejeni me kokë poshtë për të mbyllur. Ruajeni këtë ketchup kungull i njomë në një vend të errët, të freskët dhe vetëm në frigorifer pas hapjes. Duhet të përdoret brenda një jave, edhe pse duke pasur parasysh shijen e tij të shijshme, nuk do t’i shkaktojë shumë telashe askujt.

Ju befte mire!

Artikuj të ngjashëm:

Është mëkat të mos e provosh këtë supë. Pas një luge çaji, do të harroni fasulet, domatet dhe lëngun

Një recetë e thjeshtë për kek me thërrime. Kjo ëmbëlsirë frutash ka shije si të gjyshes