Recetë

Plotësuesi më i mirë i mishit të kuruar, mishit dhe vezëve. Salca e tartarit shijon edhe më mirë me këtë shtesë

8views

Salca e tartarit është një shoqërues i shkëlqyeshëm i mishit të ftohtë, salsiçeve, sanduiçeve dhe vezëve të ziera. Receta është shumë e thjeshtë dhe baza është majoneza. Megjithatë, salca e tartarit mund të jetë edhe më e shijshme. Nëse po mendoni se si ta përmirësoni atë, shtoni topa të gjelbër në të. Jo, nuk janë ullinj.

Foto: shutterstock/losinstantes

Bërja e salcës së tartarit është e parëndësishme dhe e vetmja gjë që mund të na shkaktojë pak telashe është të presim imët të gjithë përbërësit. Sigurisht që në listën e përbërësve nuk guxojnë të mungojnë kërpudhat, kastravecat dhe qepët e marinuara. Megjithatë, unë shtoj diçka tjetër. Gjithçka që ju nevojitet është një lugë kaperi të marinuar të grirë imët, të cilat përmirësojnë në mënyrë perfekte shijen e salcës dhe ju bëjnë të dëshironi ta hani me një lugë direkt nga tasi.

Salcë tartar – një recetë për shoqërimin më të mirë të mishit dhe mishit të kuruar

Përbërësit:

  • rreth 300 g majonezë tuaj të preferuar
  • qepë e vogël e kuqe
  • disa kërpudha turshi, rreth 3 lugë të plota të grira
  • 2 kastraveca turshi të madhësisë së mesme
  • një lugë kaperi
  • kripë dhe piper për shije

Mënyra e përgatitjes:

  1. Kullojini kërpudhat nga marinada. I presim imët. Zgjedhje të mira janë rrepat turshi, pula ose bedel. Megjithatë, nëse nuk keni kërpudha të tilla, edhe kampionët do të funksionojnë mirë
  2. Pritini imët edhe kastravecat. Mund t’i grini edhe në rende të trashë, por kastravecat e prera në kubikë janë më të mirë për salcën. Pritini gjithashtu qepën dhe kaperin. Hidhini të gjithë përbërësit në një enë
  3. Shtoni majonezë, kripë dhe piper për shije. Mund të shtoni edhe një lugë lëng limoni. E trazojmë dhe e vendosim në frigorifer derisa të bashkohen shijet

Salca e tartarit e përgatitur në këtë mënyrë ka shije të shkëlqyeshme dhe do të jetë një shtesë e përsosur për shumë meze dhe ushqime. Nëse keni një mbledhje të madhe, sigurohuni që ta përgatisni këtë salcë dhe ta shërbeni si një pjatë anësore për karkaleca ose fileto derri të bëra vetë.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Kjo salcë është ideale për makarona, pjata të pjekura dhe perime. Ju duhen vetëm tre përbërës dhe një majë nga kjo erëz

Hidhni këtë salcë mbi makaronat, shtoni pulën me lëng dhe kënaqeni familjen. Shija dhe thjeshtësia e saj është e vështirë të besohet