Recetë

Qofte në versionin fit. Zëvendësoni mishin me këta dy përbërës dhe shikoni rezultatet e dietës

15views

Qoftet janë një nga shijet e kuzhinës sonë. Megjithatë, mishi i derrit është relativisht i vështirë për t’u tretur dhe konsumimi i tij shumë shpesh mund të çojë në probleme me tretjen. Prandaj, ushqimi klasik duhet të “hollohet” pak. Si ta bëjmë atë? Ne do t’ju këshillojmë.

Qofte në versionin fit. Si ta bëjmë atë?
Foto: shutterstock/Tynka

Qoftet shfaqen mjaft shpesh në pjatat tona. Nuk është çudi, ato janë jashtëzakonisht të shijshme dhe të shijshme. Megjithatë, nuk mund të mohohet se kjo pjatë nuk është me kalori të ulët. Nëse përpiqeni të ushqeheni lehtë dhe shëndetshëm çdo ditë, por ende nuk mund t’i rezistoni qofteve klasike, provoni recetën tonë fit. Ata nuk përmbajnë as një gram mish, por janë të shijshëm dhe të lehtë për t’u tretur.

“Qofte pa yndyrë” nuk janë shaka, por alternativë ndaj një vakti klasik. Ideale për një dietë reduktuese

Qoftet pa mish janë një alternativë e shkëlqyer për ata që ndjekin një dietë reduktuese ose vegjetariane. Përbërësi kryesor i tyre është gjiza, si dhe tërshëra. Të kombinuara me vezë, qepë dhe erëza, ato bëjnë një pjatë të shijshme që është perfekte për një drekë apo darkë të shpejtë. Qoftet nga receta e mëposhtme përgatiten lehtësisht, ndaj ua rekomandojmë të gjithë dashamirëve të shijeve të skuqura.

Kombinimi me vezë, qepë dhe erëza krijon një pjatë të shijshme që është perfekte për një drekë apo darkë të shpejtë.
Foto: shutterstock/Yulia Davidovich

Përbërësit:

  • 280 g gjizë,
  • 180 g tërshërë,
  • 3 vezë të mëdha,
  • qepë e vogël
  • vaj për tiganisje
  • kripë dhe piper
  • sipas dëshirës: 2 thelpinj hudhër, paprika e nxehtë ose e tymosur.

Qofte krokante në një version fit. Mënyra e përgatitjes

Vendosni gjizën në një tas. Hidhni tërshërën dhe rrihni të gjitha vezët. Shtoni qepën e grirë dhe kripë e piper sipas nevojës. Nëse dëshironi që qoftet të jenë më të dallueshme ose pikante, shtoni hudhër të shtypur dhe paprikë të grirë të nxehtë ose të tymosur.

Përziejini të gjithë përbërësit dhe më pas vendosini në frigorifer për rreth një orë. Pas kësaj kohe, nxirrni masën e ftohur dhe filloni të formoni prej saj qofte të rrumbullakëta pak të rrafshuara. I vendosim në një tigan me yndyrë të nxehtë dhe i skuqim nga të dyja anët derisa të marrin një kore të artë dhe krokante. Shërbejini ato me një sallatë dhe, për shembull, me pure patatesh ose perime në avull. Ju befte mire!

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

A ju ka mbetur ndonjë vezë e Pashkëve? Bëjini ato një vakt kryesor për të gjithë familjen. Nuk mund të rrihni vezët e fërguara

Asnjë gustator nuk mund t’i rezistojë brinjëve të tilla. Recetë e thjeshtë, rezultat i bujshëm