#image_title
Recetë

Salca më e mirë e makaronave. Ka shije si Italia

13views

Për shekuj me radhë, kjo salcë ka qenë një shoqërim i shijshëm, ndër të tjera, i picës, por edhe i makaronave dhe kënaq shijet e njerëzve në mbarë botën. Bëhet fjalë për salcën marinara, e cila vjen nga Italia jugore dhe është jashtëzakonisht aromatike dhe e lehtë për t’u përgatitur. Zbuloni si ta përgatisni dhe çfarë të përdorni për ta bërë edhe më të shijshëm.

Foto: shutterstock/irina2511

Salca Marinara është e njohur në të gjithë botën dhe ka fituar popullaritet veçanërisht shpejt. Shumë e pëlqyen për shkak të shijes, përdorimit të gjerë, shpejtësisë dhe lehtësisë së përgatitjes. Ne do t’ju këshillojmë se si të përgatisni makaronat më të mira italiane.

Si lindi salca e shijshme marinara?

Salca marinara është një specialitet i njohur dhe i përgatitur prej shekujsh. Një nga përmendjet e para të tij tashmë u shfaq në librin “Lo scalco alla moderna”, e cila është shkruar nga shefi i famshëm italian Antonio Latini në vitet 1692-94.

Kur bëhet fjalë për salcën marinara, ka teori të ndryshme se si lindi receta për këtë delikatesë detare. Megjithatë, teoria më e përhapur thotë se receta e ka origjinën në anijet që lundronin nga Napoli. Ai atje Thuhej se kuzhinierët e anijes mburreshin se salca mund të përdorej në shumë mënyra, sepse është i përshtatshëm për përgatitjen e pjatave të ndryshme të thjeshta dhe të shijshme. Përveç kësaj, ai ishte rezistent ndaj përkeqësimit të shpejtë dhe mund të përdoret për një kohë të gjatë.

Një version tjetër e thotë këtë salca është krijuar nga amvisat napolitane. Ata e përdornin atë për të pritur bashkëshortët e tyre që po ktheheshin nga udhëtimet detare.

Cila është baza e një salce të mirë napolitane?

Popullariteti i kësaj salce është edhe për faktin se përgatitet relativisht lehtë. Ajo baza janë domatet, dhe zgjedhja e perimeve të duhura është vendimtare për shijen dhe aromën e mirë të salcës sonë.

Mund të përdorni ekzemplarë të freskët dhe shumë të pjekur ose, siç bëjnë sot italianët, arrini për domate të konservuara. Do të jenë një zgjedhje e mirë sepse domatet për konservim mblidhen në kulmin e sezonit.

Megjithatë, karakteristikat e shijes së tyre varen edhe nga teknika e prodhimit dhe gjithashtu nga varieteti i domates. Në këtë rast ia vlen të vihet bast me prodhuesit italianëtë cilët përdorin vetëm tulin e prerë nga fruti, i cili jep më shumë shije dhe vlera ushqyese.

Salca Marinara – si ta përgatisni hap pas hapi?

Për të përgatitur salcën marinara na duhet kanaçe e sipërpërmendur me domate. Vendosim domatet në një enë dhe i shtypim. Hidhni një gotë ujë në kanaçe bosh dhe përzieni për të krijuar një lëng me bazë domate.

Hapi tjetër është ngrohja e vajit të ullirit me cilësi të lartë në një tigan të madh. Hidhni 1/4 filxhan të këtij produkti. Më pas shtoni 8 thelpinj hudhre të prera hollë. Kur të gjitha të fillojnë të ziejnë, vendoseni në tigan domate, lëng domate të konservuar, një lugë çaji kripë dhe gjysmë lugë çaji rigon. Shtoni një degë borzilok të freskët për shije. Përziejini gjithçka dhe gatuajeni salcën derisa të trashet. Zakonisht duhen rreth 15 deri në 20 minuta. Pas kësaj kohe salca jonë është gati për konsum.


Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Një gjyshe italiane tregon recetën e një pjate të pazëvendësueshme nga Milano. Dy përbërës të thjeshtë janë mbretër

Hidhni këtë salcë mbi makaronat, shtoni pulën me lëng dhe kënaqeni familjen. Shija dhe thjeshtësia e saj është e vështirë të besohet