Recetë

Salcë origjinale tzatziki – një recetë nga një amvise nga Rodosi. Nuk guxoni të gaboni me kastravecat dhe më pas do të jetë i trashë dhe i shijshëm

6views

Foto: shutterstock/Esin Deniz

Shoqërimi më i mirë për mishin e pjekur në skarë, perime dhe bukë të thekur? Tzatziki greke, sigurisht. Kjo salcë është e famshme në të gjithë botën dhe nuk keni pse të udhëtoni në Greqi për të pasur tzatziki të shijshme. Si të bëni salcën më të mirë të kosit dhe kastravecit? Mos përzieni gjithçka menjëherë. Përndryshe, do të përfundoni me një salcë të butë.

Tzatziki
Foto: shutterstock/Esin Deniz

Disa njerëz thonë se tzatziki është një lloj sallate sllovake me kastravec. Asgjë nuk mund të jetë më larg nga e vërteta. Sallatën me kastravec e ruani për të dielën me bërxollat ​​e derrit dhe përgatisni tzatziki për mëngjes, barbekju ose si pjatë anësore për darkë. Si e përgatisni këtë salcë ikonë greke? Epo, jam i sigurt që shumë prej jush e keni provuar tashmë (përfshirë mua) dhe doli të ishte një rrëmujë e keqe. Kur isha me pushime në Rodos, tzatziki kishte shije dhe dukej krejtësisht ndryshe nga përpjekjet e mia të dobëta të kuzhinës. Ato ishin të trasha, prej kadifeje dhe aromatike. Në një nga tavernat, pyeta një kuzhiniere të moshuar se si i bën kaq të shijshme. Ajo më tha sekretin në anglisht të thyer. Kastravecat duhet të shtrydhen siç duhet.

Tzatziki – një recetë nga një amvise nga Rodosi

Përbërësit:

  • 2 tranguj më të mëdhenj të gjelbër (por jo të rritur)
  • një paketë e madhe me kos të trashë grek
  • 2-3 thelpinj hudhër
  • 1 lugë gjelle lëng limoni
  • kripë, piper
  • kopër e copëtuar
  • vaj ulliri cilësor

Qasja:

  1. Pastroni kastravecat dhegrijmë në një rende të trashë. Nuk ka nevojë t’i qëroni ato. Kastravecat e grira i vendosim në një enë, i spërkasim me kripë dhe i përziejmë. Lëreni mënjanë për 15 minuta.
  2. Pas kësaj kohe kastravecat tërësisht largoni ujin e tepërt dhe i kthejmë në tas. Shtoni kosin, hudhrën e shtypur, lëngun e limonit, erëzat sipas shijes dhe koprën.
  3. Përziejini mirë të gjithë përbërësit dhe shtoni pasi i përzieni një pikë vaj ulliri.

Kështu të përgatitur salca është shoqëruesja perfekte me mish të pjekur në skarë, por është gjithashtu një zëvendësues i shkëlqyeshëm i sallatës me kastravec në drekë ose darkë të së dielës një zhytje perfekte me patate të skuqura shtëpi dhe perime të pjekura.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Përhapja më e mirë në bukë në vend të gjalpit. Yndyra nga kofshët dhe ijet do të zhduket më shpejt

Sallatë me kastravec për dimër. Një recetë e viteve ’90 që nuk do të dalë kurrë nga moda. Kështu e bënë nënat tona